כוורת מבזקים כוורת עולמית

חטיבה רוסית מובחרת של 5,000 חיילים הושמדה ושופצה 8 פעמים לאחר אבדות כבדות, נכתב בדו”ח.

טנק אוקראיני , בעוד המתקפה הרוסית על אוקראינה נמשכת, ליד העיר קו החזית של Vuhledar, אוקראינה 18 בפברואר 2023 Yevhen Titov / רויטרס

חטיבה רוסית מובחרת הושמדה ושופצה מחדש לא פחות משמונה פעמים מאז תחילת המלחמה, כך אמר המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות חשיבה שבסיסו בוושינגטון, בדו”ח ביום שישי. חטיבת חיל הרגלים הימית ה-155 הרוסית הושמדה שוב ושוב, בין השאר בשל אבדות שספגה במהלך מאמציה של רוסיה לכבוש את העיירה ווהלדר שבמזרח אוקראינה.

בשלב מסוים דווח כי החטיבה כולה, שמנתה כ-5,000 חיילים, הושמדה ליד וולדר. חיילים נהרגו, נפצעו או נלקחו בשבי, אמר אולכסיי דמיטרשקיבסקי, ראש מרכז העיתונות המאוחד של מחוז טבריסקיי בכוחות ההגנה האוקראינים, ל”פוליטיקו” ב-12 בפברואר.

דמיטרשקיבסקי העריך בזמנו כי הכוחות הרוסיים מאבדים 150-300 נחתים ביום ליד עיירת כריית הפחם. העיירה ווהלדר הייתה מוקד ללחימה אינטנסיבית בחודשים ינואר ופברואר, כאשר כוחות רוסיים ניסו שוב ושוב לכבוש אותה ולא הצליחו להשתלט עליה. הלחימה הספוראדית נמשכה מאז אמצע פברואר, אך בעצימות נמוכה יותר.

הכוחות הרוסיים חוו אבדות גבוהות בוולדר ואיבדו עשרות כלי רכב. פורסמו סרטונים של טנקים וכלי רכב משוריינים רוסיים מפוצצים שוב ושוב על ידי מוקשים וטילי נ”ט ליד העיירה. הטעויות הטקטיות של רוסיה והאבידות בשדה הקרב אף עוררו ביקורת נדירה מצד בלוגרים צבאיים רוסים, למרות שביקורת על המלחמה הוצאה אל מחוץ לחוק ברוסיה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
1 תגובה
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
גיא כהן

מובחרת ושופצה 8 פעמים? אולי היא לא כזאת מובחרת?