כוורת מבזקים כוורת עולמית

משטרת ניו יורק מוסיפה את ‘ספוט’,כלב רובוט, לכוח המשטרתי.

Digidog הוא רק אחת משלוש הטכנולוגיות החדשות שמשטרת ניו יורק מתכננת להשתמש בהן כחלק מהתוכנית הכוללת שלה להשתמש במכשירים חדשניים כדי להגביר את הבטיחות. שניים מהמכשירים החדשים הם תוכניות פיילוט.

משטרת ניו יורק מקבלת בברכה חבר חדש לשורותיה: כלב רובוט. מכשיר ה-K-9 הנייד הרובוטי הוא חלק ממספר השקות טכנולוגיות שלדברי העירייה הן “קריטיות” בשמירה על בטיחות העיר. ראש העיר אריק אדמס הצטרף למפכ”ל משטרת ניו יורק קיצ’נט סיוול ולמנהיגים אחרים במשטרה ביום שלישי בבוקר להדגמה של שלושה חלקים חדשים של טכנולוגיה שהמחלקה מתכננת להשתמש בהם כחלק מתוכנית כוללת לשימוש בטכנולוגיות חדשות וחדשניות כדי להגביר את בטיחות השוטרים והתושבים. שלוש הטכנולוגיות החדשות הן:

• StarChase: מספק אמצעי למעקב אחר כלי רכב באמצעות קליע המחבר מכשיר התומך ב- GPS ולאחר מכן ניתן לעקוב אחריו מרחוק. מדובר בתוכנית פיילוט שתשמש בין היתר לאיתור מכוניות רפאים, מכוניות עם לוחיות זיהוי גנובות המשמשות לביצוע פשעים אחרים כדי לצמצם מרדפים אחר כלי רכב ולשמור על ביטחון הציבור והשוטרים. “זה משנה את כללי המשחק”, נמסר ממשטרת ניו יורק.

• Digidog (“ספוט”): רובוט K-9 נייד במיוחד הנשלט מרחוק לשימוש בהערכת מצבים מסוכנים. “במקום לשלוח שוטרים לשם, אתה שולח את Digidog”, אמר אדמס, והוסיף כי המכשיר ישמש כדי “להרגיע” מצבים. הוא ישמש להערכת מצבים בסיכון גבוה ו”ללא ספק יציל חיים, הן של המשטרה והן של הציבור”, נמסר ממשטרת ניו יורק. המכשיר הזה הוא לא פיילוט אלא כבר עכשיו הולך להיות חלק מהכלים הטכנולוגיים שעומדים לרשות משטרת ניו יורק. הוא ישמש במשא ומתן על בני ערובה, אירועי לוחמה בטרור ומצבים אחרים לפי הצורך.

Digidog (“ספוט”): רובוט K-9

• רובוט אבטחה אוטונומי K5 (ASR): מבצע סיורים אוטומטיים באזורים סגורים הן בפנים והן בחוץ, כגון תחנות מעבר. הוא משתמש בבינה מלאכותית כדי לספק הודעות על אירועים בזמן אמת לכוחות הראשונים. טכנולוגיה זו כבר נמצאת בשימוש על ידי מחלקות משטרה אחרות, קניונים וקמפוסים של מכללות, בין אזורים אחרים הזקוקים לסיור נוסף. מדובר בתוכנית פיילוט שהמחלקה מקווה להתחיל בקיץ בחצי השנה הקרובה בטיימס סקוור או בתחנת רכבת תחתית.

לשכת ראש עיריית ניו יורק

סיוול המשיך והבטיח לציבור “שהשימוש בטכנולוגיה זו יהיה שקוף, עקבי ותמיד ייעשה בשיתוף פעולה עם האנשים שאנו משרתים”. בינתיים, אדמס שיתף תחושות דומות, ואמר בין השאר: “אני חנון מחשבים ואני מאמין שהטכנולוגיה כאן. אני מאמין שאנחנו לא צריכים לפחד מזה וכמו שאמר המפכ”ל: שקיפות היא המפתח”. אדמס אמר כי למרות שהכלב הרובוטי הוצג בעבר במהלך הממשל הקודם, המנהיגים לקחו צעד אחורה לאחר מחאה ציבורית. עם זאת, הוא אמר כי דאגתו העיקרית היא ביטחון הציבור.

“שני הפיילוטים שאנו משיקים היום כדי לראות כיצד הם משתלבים בסביבת בטיחות הציבור שלנו מותאמים ל- Digidog, כלב רובוטי שיכול לשמש להצלת חיים”, אמר אדמס. “זה היה משהו שהונהג בעבר, תחת הממשל הקודם וכמה אנשים קולניים התנגדו לזה ולקחנו צעד אחורה – לא ככה אני פועל. אני פועל מתוך הסתכלות על מה שטוב לעיר”.

ההתנגדות ליישום הטכנולוגיה החדשה הייתה מהירה כאשר האגודה לסיוע משפטי פרסמה הצהרה בתגובה להודעה של אדמס ומשטרת ניו יורק על פריסת מה שהעמותה כינתה “טכנולוגיות דיסטופיות חדשות למעקב אחר תושבי ניו יורק”.

כדי להגן על העיר המודרנית שלנו בעולם צופה פני עתיד, חיוני שהשוטרים יצוידו בכלים, בהכשרה ובטכנולוגיה הדרושים כדי לבצע את העבודה הזו בבטחה וביעילות.

נציב משטרת ניו יורק, קיצ’נט סיוול

ראש העיר אדמס ממשיך לשפוך כסף על התקציב המנופח של משטרת ניו יורק, המאפשר למשטרה לאכוף טכנולוגיות מעקב חדשות ודיסטופיות ברחבי העיר מבלי לערב באופן משמעותי את תושבי ניו יורק בשיחה על האם כך אנו רוצים לחיות”, נכתב בהודעת האגודה לסיוע משפטי. למרות שאדמס וסוול אמרו כי העיר תהיה שקופה בשימוש שלה בטכנולוגיה, האגודה לסיוע משפטי העלתה דאגה.

“הודעה זו היא גם דוגמה נוספת להפרה של נורמות בסיסיות של שקיפות ואחריותיות על ידי משטרת ניו יורק על ידי פריסת טכנולוגיות אלה מבלי לספק לציבור הזדמנות משמעותית להעלות חששות. מועצת העיר העבירה את חוק POST לפני שנתיים כדי לטפל בדיוק בנושא זה, אך משטרת ניו יורק שוב נכשלה במעורבות הדרישות שלה להערות הציבור לפני הרחבה נוספת של טכנולוגיית המעקב”, נכתב בהודעת העמותה. “האגודה לסיוע משפטי קוראת למועצת העיר לקיים שימוע פיקוח מיידי כדי להמשיך לחקור את השימוש בטכנולוגיות אלה ולאפשר לכל תושבי ניו יורק את ההזדמנות להשמיע את קולם”.

בתוך כך, אדמס אמר כי שלושת המכשירים הטכנולוגיים שהוכרזו ביום שלישי הם רק ההתחלה ביישום צורות חדשות של טכנולוגיה לשימוש בבטיחות הציבור. “זוהי תחילתה של סדרה של פריסות שאנו הולכים לעשות כדי להראות כיצד בטיחות הציבור שינתה את עצמה… אם לא היינו מוכנים להתקדם ולהשתמש בטכנולוגיה כדי לשמור כראוי על ערים בטוחות, אז לא היינו עומדים בקצב של אלה שעושים דברים מזיקים כדי לפגוע בתושבי ניו יורק”, אמר אדמס. “התפקיד שלנו הוא להילחם בפשיעה ולשמור על ביטחונם של אנשים, והכלים האלה הם צעדים משמעותיים קדימה במשימה החיונית הזו”, אמר סיוול.

על המשתף

מקס

5 2 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
9 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
Active

מלחיץ קצת חחח

בן דור יוסי

קצת חח

יובל

מסטלבטים עליך אחי? 🙂

בן דור יוסי

אשכרה מדע בדיוני, אני פוגש אחד כזה וישר זז הצידה ומתחבא.

עוגיה

אל תדאג אני אחזיק לך יד 🙂

גיא כהן

תשמרי על שני המפוחדים 🙂

אביחי שובלי

וואו, חייב כלב כזה. מקווה שהוא ממושמע ולא חמוש חחחחחחחחח

Aron Kovalski

מקווה שזאת לא התחלה של השתלטות עוינת של חברות.

יובל

לא מקנא בגנב שכלב כזה רודף אחריו חחח