כוורת מבזקים כוורת עולמית

MI5 מעלה את איום הטרור בצפון אירלנד ל”חמור” – כלומר פיגוע בסבירות גבוהה

MI5 העלה את רמת איום הטרור בצפון אירלנד, אישרה הממשלה – וציינה “מספר קטן” של אנשים הנחושים לגרום נזק באמצעות “אלימות ממניעים פוליטיים”.

רמת איום הטרור בצפון אירלנד עלתה מ”משמעותית” ל”חמורה”, כלומר סביר מאוד להניח שמתקפה היא בסבירות גבוהה, אמרה הממשלה. מזכיר צפון אירלנד, כריס היטון-האריס, אמר לבית הנבחרים כי ההחלטה התקבלה על ידי MI5, ללא תלות בשרים.

הוא ציטט “מספר קטן” של אנשים שנותרו נחושים להשתמש ב”אלימות ממניעים פוליטיים” – והצביע על ניסיון הרצח של DCI קולדוול בפברואר. בהצהרה כתובה של השרים הוא אמר: “MI5 הגדיל את האיום על צפון אירלנד מהטרור הקשור לצפון אירלנד מ’משמעותי’ (התקפה סבירה) ל’SEVERE’ (התקפה היא בסבירות גבוהה).

“הציבור צריך לעמוד על המשמר, אך לא להיבהל, ולהמשיך לדווח על כל חשש שיש לו לשירות המשטרה של צפון אירלנד (PSNI)”. רמת האיום על שאר בריטניה נותרה “משמעותית”, כלומר התקפה נחשבת “סבירה”.

רמתה של צפון אירלנד הונמכה מ”חמורה” ל”משמעותית” לפני קצת יותר משנה – הפעם הראשונה שהיא שונתה מאז 2010. פרסומת השינוי מגיע לקראת ביקור מתוכנן של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן לציון 25 שנה להסכם יום שישי הטוב בחודש הבא, שהביא שלום לאזור לאחר עשרות שנים של אלימות.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
2 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
Active

בטח נלחצו מהעובדה שפקיסטני מוסלמי הפך לראש ממשלת סקוטלנד.

גיא כהן

????יש מצב