מקור: Pixabay
מקור: Pixabay
כוורת מבזקים כוורת עולמית

יוון עצרה 2 פקיסטנים בגין תכנון פיגועים אנטישמיים כנגד יהודים.

מקורות במשטרת יוון אמרו לסוכנות הידיעות הצרפתית ביום שלישי כי עצרו שני צעירים פקיסטנים ממוצא איראני שתכננו פיגועים אנטישמיים במרכז אתונה. דוברת המשטרה, קונסטנטינה דימוגלידו, אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית כי “המאסטרמיינד” של התא הוא “פקיסטני שחי מחוץ לאירופה”. מקור משטרתי, שביקש להישאר בעילום שם, אמר כי האדם חי באיראן. “לאחר פעולות מתואמות של המשטרה היוונית ושירות המודיעין הלאומי, פורקה רשת טרור אשר מחו”ל תכננה תקיפות נגד מטרות שנבחרו בקפידה בשטח יוון”, נמסר בהודעת המשטרה.

מהמשטרה נמסר כי הרשת “כבר בחרה את יעד התקיפה” וכי היא מתכננת כיצד לבצע אותה. הקהילה היהודית ביוון מונה כ-5,000 נפש. לממשלה יחסים טובים עם ישראל, כולל מספר הסכמים ביטחוניים וצבאיים. מקור במשטרת יוון אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי שני פקיסטנים ממוצא איראני הם בני 27 ו-29 ומתכננים פיגועים באזורים שבהם מבקרים ישראלים במרכז אתונה. המקור אמר כי הגברים תקפו מבנה שבו נמצאים בית כנסת ומסעדה יהודית. הטלפונים הניידים של שני הגברים שנעצרו אפשרו לחוקרים לצלם שיחות, סרטונים ושרטוטים של המקומות שהותקפו, לדברי אותו מקור. המדינה לא הייתה יעד לפיגועים כלשהם בשנים האחרונות.

המדינה לא הייתה יעד לפיגועים כלשהם בשנים האחרונות. משטרת יוון אמרה כי החשודים מנסים לערער את ביטחון המדינה ואת “יחסיה הבינלאומיים”. מוקדם יותר ביום שלישי הודיע ראש ממשלת של יוון כי הבחירות ייערכו ב-21 במאי, כאשר הכעס העממי מחלחל על כישלונות הממשלה שהואשמו בטרגדיית הרכבת בחודש שעבר, שבה נהרגו 57 בני אדם. ראש הממשלה קיריאקוס מיצוטקיס, שכהונתו בת ארבע השנים אמורה להסתיים ביולי, מבקש להיבחר מחדש על סמך הבטחות לשיפור הבטיחות לאחר אסון הרכבות החמור ביותר במדינה וחיזוק הכלכלה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
4 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
רן מיכאלי

נראה לי את בית חב״ד אבל לא סגור על זה.

גיא כהן

המוסד הישראלי מנע אסון כבד ממש בבית חב”ד אתונה (פסירי) . שעה לפני שתכננו להגיע ליעד ולהטמין פצצה בצובר הגז המרכזי של המבנה (בן 4 קומות) . קומה ראשונה במבנה ושניה משמשות כמסעדה פעילה בה נוהגים להגיע אזרחים המחפשים אוכל כשר .הקומה השלישית משמשת כבית כנסת .

יהודיה

כל הכבוד למוסד.יכול היה להגמר באסון.

יהודיה

לא ינום ולא ישן שומר ישראל.

נערך לאחרונה 1 שנה לפני על ידי יהודיה