כוורת מבזקים

נעצר החשוד המרכזי בפרשיית הדלפת המסמכים המסווגים של המודיעין האמריקאי

התובע הכללי של ארה”ב גרלנד מודיע על מעצרו של ג’ק טישיירה, איש המשמר הלאומי האווירי בן 21 שנעצר בקשר להדלפת מסמכים מסווגים של צבא ארה”ב.

מי שעומד בראש קבוצת צ’אט קטנה של משחקים מקוונים שבה הודלפו בחודשים האחרונים שלל מסמכי מודיעין אמריקניים מסווגים הוא בן 21 מאגף המודיעין של המשמר הלאומי האווירי של מסצ’וסטס, כך עולה מראיונות ומסמכים שנבדקו על ידי הניו יורק טיימס.

סוכני FBI עצרו את איש המשמר הלאומי האווירי של מסצ’וסטס, ג’ק דאגלס טיישיירה, בבית בצפון דיגטון, מסצ’וסטס, ביום חמישי, בקשר לשלל מסמכים מסווגים שהודלפו לאינטרנט בחודשים האחרונים. התובע הכללי מריק גרלנד אמר כי טישיירה, בן 21, נחקר בגין “הסרה, שמירה והעברה בלתי מורשית לכאורה של מידע ביטחוני לאומי מסווג”. טישיירה, שהצטרף למשמר הלאומי האווירי בספטמבר 2019, החזיק בסיווג הביטחוני הגבוה ביותר שניתן על ידי הממשל הפדרלי למידע סודי ביותר, על פי דוא”ל פנימי של משרד ההגנה שנבחן על ידי פוקס ניוז.

ג'ק טישיירה, איש המשמר הלאומי האווירי של מסצ'וסטס בן 21 שנראה כאן בתמונה שפורסמה ברשתות החברתיות, נעצר ביום חמישי בקשר לחקירת הדלפת מסמכים מסווגים. (פייסבוק)

ג’ק טישיירה, איש המשמר הלאומי האווירי של מסצ’וסטס בן 21 שנראה כאן בתמונה שפורסמה ברשתות החברתיות, נעצר ביום חמישי בקשר לחקירת הדלפת מסמכים מסווגים. (פייסבוק)

טישיירה מובל למעצר על ידי כוחות ה-FBI

הסיווג הביטחוני שלו והגישה שלו למערכות ממשלתיות מסווגות נשללו מאז, על פי מסמך ממשלתי פנימי אחר.

לאחרונה הוצב טישיירה בבסיס המשמר הלאומי האווירי אוטיס כחבר בכנף המודיעין ה-102. הוא קודם לדרגת איירמן מחלקה 1 ביולי האחרון, על פי היחידה. ה-FBI החל לעקוב אחר טישיירה בקשר להדלפות לפני יום חמישי, אך נאלצו להאיץ את תוכניותיהם לעצור אותו לאחר שהניו יורק טיימס זיהה אותו ביום רביעי בערב, כך אמר מקור שתודרך על החקירה לפוקס ניוז. אותו דיווח בניו יורק טיימס נקב בשמו של טישיירה כמנהיג קבוצת דיסקורד בשם “Thug Shaker Central” שכללה בין 20 ל-30 צעירים.

טישיירה החל לכאורה לשתף מסמכים מסווגים עם הקבוצה הפרטית בחודשים האחרונים, אך ההדלפות זכו לתשומת לב רחבה יותר לאחר שחבר אחר שיתף אותם בפורום ציבורי, על פי הדיווח. החוקרים לא מאמינים שהתיק מסתיים עם טישיירה ובודקים אנשים נוספים שעשויים להיות מעורבים, אמר מקור לפוקס ניוז.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
4 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
מקס

אם יואשם לא יראה אור לעולם! חבל, בחור צעיר שכל חייו לפניו.

יובל

הולך לקבל חוקן אמיתי, איזה טמבל גמור. מה חשב לעצמו?

בן דור יוסי

לא יהיה קל מאסר עולם בכלא צבאי, ממש טמבל. מרחם עליו ועל טיפשותו.

גרינברג אריה

איזה דור דפוק! כנראה בשביל לקבל לייקים ברשת המשחקים. כנראה שהתמכרות לליקים תשלח אותו לכלא לשארית ימיו.