כוורת מבזקים כוורת חדשות

הותר לפרסום: שב”כ חשף תשתית טרור של ארגון החזית העממית באיו”ש

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב”כ, צה”ל ומשטרה, נחשפה בחודש האחרון תשתית טרור מאזור בית לחם אשר ביצעה פיגוע מטען באוטובוס בביתר עילית ב-9 במרץ 2023 ותכננה לממש פיגועים נוספים.

במסגרת זו, נעצרו שישה פעילי ארגון “החזית העממית לשחרור פלסטין” (חז”ע), החברים בתא הסטודנטים הפועל מטעמו, תושבי מחנה הפליטים דהיישה, הכפר בתיר ובית ג’אלא באזור בית לחם. הפעילים הינם: וסאם עוינה, אחמד אבו נעמה, מאזן עבידאללה, מחמד אלברק, ראמי אלאחמר ונור מחמוד.

בנוסף, נעצרה תושבת ישראל אשר הכניסה את המפגע ביום הפיגוע לישראל בניגוד לחוק הכניסה לישראל. לאחר שהתברר בחקירתה, כי לא הייתה מודעת לכוונותיו באשר לפיגוע, הוגש נגדה כתב אישום בעבירה של הסעת שוהה בלתי חוקי.

בחקירת החשודים נחשפה מעורבותם בביצוע פיגוע המטען באוטובוס בביתר עילית, החל משלב ההכנות שביצעו לטובת הפיגוע וחלוקת התפקידים ביניהם, לרבות גיוס המפגע והפעילים לתשתית, שכירת דירות מסתור, שאחת מהן שימשה כמעבדת חבלה, ייצור חומר הנפץ למטענים בדירה ורכישת רכב מילוט. חלק מחברי התשתית אף פעלו לממש פיגועים נוספים בשם הארגון.

כנגד החשודים עתידים להיות מוגשים כתבי אישום בעבירות ביטחוניות חמורות של ניסיון גרימת מוות בכוונה, ייצור חומרי נפץ, חברות בהתאחדות בלתי מותרת ועוד.

בעקבות החקירות וכן נוכח מאמץ של איסוף מודיעין נחשפה תשתית טרור נרחבת הפועלת מטעם ארגון החז”ע, תוך אישור והנחיה של בכירי הארגון- מזכ”ל החז”ע, אחמד סעדאת, וסגן מזכ”ל החז”ע, ג׳מיל מזהר, כמו גם בכירים נוספים הכלואים בישראל. בהקשר זה, *נחשפה גם מעורבות הנהגת החז”ע ברצועת עזה, וכן של גורמי חז”ע בלבנון, אשר עסקו בהכוונת הפעילות, כאשר בכיר חז”ע מלבנון הכווין ישירות את החולייה שביצעה את הפיגוע בביתר עילית וכן חוליות נוספות בשטח.*

במסגרת התשתית, גויסו פעילים ברחבי איו״ש שתכננו לקדם פיגועים בטווח הזמן המיידי, בהכוונה של הנהגת החז”ע, תוך קבלת מימון וסיוע לשם כך. הפעילים שגויסו התבקשו לגייס חברי חוליה נוספים, לרכוש אמל”ח, לייצר מטעני נפץ ולקדם פיגועי ירי ומטען לעבר יעדים ישראליים באיו״ש ובישראל. פעילותם של פעילים אלה סוכלה ע”י גורמי הביטחון במהלך גל מעצרים שבוצע ברחבי איו”ש.

שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול על מנת לסכל כל ניסיון של גורמי טרור לקדם פעילות טרור כנגד מדינת ישראל ויפעל למצות את הדין עם המעורבים בפעולות מעין אלה. כך מוסרים מתקשורת שב״כ. (אתר השב״כ)

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות