כוורת מבזקים כוורת חדשות

פיגוע קשה בגבול מצרים. מחבל חדר לישראל והרג שלושה לוחמים.

שלושת הלוחמים הי”ד נהרגו הבוקר (שבת) בפיגוע ירי בגבול מצרים. תחילה, נורו שניים מהלוחמים ע”י המחבל, שוטר מצרי, בעת שאבטחו עמדה צבאית במרחב חטיבת פארן שבגבול. לאחר מכן, במהלך סריקות אחריו, זיהו כוחותינו את המחבל בשטח ישראל ובמקום התפתחו חילופי אש במהלכם נהרג לוחם נוסף הי”ד.

בשעות הבוקר המוקדמות, נהרגו לוחם צה”ל סמל-ראשון אורי יצחק אילוז ז”ל ולוחמת צה”ל, סמל ליה בן נון ז”ל מירי מחבל, בעת פעילות מבצעית שוטפת בעמדה צבאית במרחב חטיבת פארן בגבול מצרים. סמל-ראשון אורי יצחק אילוז ז”ל, בן 20 מצפת, לוחם חי”ר גבולות בגדוד ברדלס. הלוחם הועלה בדרגתו מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו. צה”ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן.

בשעות הצהריים, במהלך סריקות אחר המחבל שהרג את ליה בן נון ז”ל ולוחם צה”ל נוסף, זיהה כוח צה”ל את המחבל בשטח ישראל, במקום התפתחו חילופי אש. סמל-ראשון אוהד דהן ז”ל נהרג במהלך חילופי האש עם המחבל. הלוחמים והמפקדים בכוח חתרו למגע, ירו והרגו את המחבל.

תיעוד מזירת האירוע בגבול מצרים, ותחקיר הרמטכ״ל בנקודה:

ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי, סיים לפני זמן קצר הערכת מצב בחטיבה המרחבית פארן. הרמטכ״ל תחקר במקום את השתלשלות האירועים לאורך היום יחד עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו, מפקד אוגדה 80, תת-אלוף איציק כהן, וראש חטיבת תבל, תת-אלוף אפי דפרין, מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי: ״מדובר באירוע קשה, במהלכו נפלו שני לוחמים ולוחמת צה״ל, מטובי בנינו ובנותינו בפעילות מבצעית לשמירה על הביטחון בגבול מצרים. בסיומם של חילופי אש, בהם חתרו לוחמי צה״ל למגע, המחבל נהרג. האירוע מתרחש בגבול בו מתבצעות פעילויות מבצעיות מדי לילה.

אנו מתחקרים את האירוע בצורה יסודית ומעמיקה, יחד עם צבא מצרים, ונפיק את הלקחים הנדרשים. הלוחמים והלוחמות מילאו את תפקידם ומנעו בפעילותם פגיעה נוספת בכוחות ובעורף הישראלי. מבקש מכאן לחזק את המשפחות על האובדן.

פרטי לוויותיהם של סמל ליה בן נון ז”ל, סמל-ראשון אורי יצחק אילוז ז”ל וסמל-ראשון אוהד שמעון דהן ז”ל שנהרגו אתמול מירי מחבל בעת פעילות מבצעית שוטפת במרחב חטיבת פארן בגבול מצרים.

הלוויתה של סמל ליה בן נון ז”ל, שנפלה אתמול, תערך היום, ט”ו בסיוון התשפ”ג, 4 ביוני 2023, בשעה 16:30 בבית העלמין הצבאי בעיר ראשון-לציון

הלוויתו של סמל-ראשון אורי יצחק אילוז ז”ל, שנפל אתמול, תערך היום, ט”ו בסיוון התשפ”ג, 4 ביוני 2023, בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בעיר צפת

הלוויתו של סמל-ראשון אוהד שמעון דהן ז”ל, שנפל אתמול, תערך היום, ט”ו בסיוון התשפ”ג, 4 ביוני 2023, בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בעיר אופקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו:

האירוע הקטלני בגבול מצרים במהלך השבת הוא חמור וחריג ויבדק עד תום. אני מבקש לשבח את כוחותינו שחתרו למגע וחיסלו את המחבל. יחד עם כל עם ישראל אני מבקש להשתתף בצער המשפחות של סמל ליה בן נון ז״ל, סמ”ר אוהד דהן ז״ל, והלוחם הנוסף ששמו טרם הותר לפרסום, ולאחל החלמה לפצועים. ליבנו עם המשפחות ביגונם העומק.

שר הביטחון גלנט לעמיתו המצרי: ״לשיתוף הפעולה בחקירת הפיגוע החמור יש חשיבות רבה עבור מערכת היחסים בין המדינות״.

שר הביטחון יואב גלנט ושר ההגנה המצרי, רב-אלוף מוחמד אחמד זכי, שוחחו הערב בעקבות פיגוע הירי הקשה בגבול מצרים בו נהרגו שלושה לוחמי צה״ל.

השר גלנט הביע את הערכתו למחויבות שר ההגנה המצרי לחקירה משותפת של פרטי האירוע החמור, והדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה בחקירת הפיגוע למניעת מקרים נוספים בעתיד. שר הביטחון גלנט אמר לשר ההגנה המצרי כי מערכת היחסים בין ישראל למצרים חשובה מאוד לשתי המדינות, וכי על שני הצדדים לוודא שהאירוע הקשה לא יפגע במערכת היחסים הביטחוניים הטובה בין המדינות.

בסיום השיחה, השניים סיכמו להמשיך את הקשר הישיר ביניהם, למניעת אירועי טרור בעתיד ולחיזוק מערכת היחסים בין המדינות. ליבנו עם המשפחות ביגונם העומק.

על המשתף

Aron Kovalski

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
3 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
גיא כהן

יהי זכרם ברוך!

יהודיה

נשבר הלב, עם שלא מפסיק לדמם 🙁