כוורת חושבים כוורת וידאו

מוכנות העורף למלחמה גרעינית

אם נתבונן מעט על העולם ניקח לעצמנו רגע אחד. ונרכז בעצמנו את כל המידע הזורם אלינו בגלוי וללא הרף 24/7 נבין מיד שמשהו בכלל לא טוב קורה כאן, אנו נראה את רוב מדינות העולם במעין מירוץ התחמשות מטורף בכל נשק אפשרי ובהתחמשות גרעינית, ומנגד קיימים סכסוכים רבים בין מדינות עוינות מקרוב ומרחוק, על שטחים, ניצול משאבי טבע, טינה ונקמה היסטורית, שיכולים ברגע להוביל לגלי פיגועים ומחאות, אנרכיה, מלחמת אזרחים, הפיכה שלטונית ועוד סיבות רבות שיכולות להצית ברגע את הזירה כולה, שתתחיל כמלחמה יבשה באחת מהחזיתות ותתפתח למלחמה כוללת שישולב בה גם כן נשק גרעיני, האיום כלפינו מגיע בעיקר מצד איראן שמתעצמת גרעינית עם ובלי הסכם. וזו תקרא בפי כל מלחמת העולם השלישית !

ולאור זאת אנו כאזרחי מדינת ישראל מבינים שמצד המדינה הצבא, וזרועות הביטחון שהם מקדישים כמעט את כל התקציב לטובת מודיעין, הגנה והתקפה אוירית שזו בעצם תהיה המלחמה הבאה, ופחות לוחמה רגלית, ועל פי נתוני הצבא והערכות מודיעין במקרה שתתחיל מלחמה, (ראו כתבה עם אלוף במילואים יצחק בריק על מוכנות הצבא למלחמה ועל המחדלים הרבים) הההגנה עלינו לא תהיה בטוחה במאת האחוזים לכל היותר עד שמונים אחוז הגנה ואז יצא שבפועל למעלה מ 3000 טילים שישוגרו לכיוון ישראל כל יום מבית ומחוץ, אנו נוכל להדוף רק כ-2000 טילים, זאת אומרת שיפלו כאן למעלה מ-1000 טילים מסתננים כל יום !! ויפגעו בתשתיות, כבישים, מים, חשמל, תקשורת וכו׳, גם כושר העמידה הצבאי שלנו יהיה לזמן מועט, וכל זאת רק במלחמה יבשה, מבלי שיכנסו לתמונה פצצות אטום שינחתו כאן ! ושוב עם כל הכבוד להגנה אנחנו עדין לא חסינים ובהחלט יכולה ליפול כאן פצצת אטום על כל המשתמע מכך! כרגע אנחנו באפס סיכויי הישרדות, אפס!

 
כשנפנה לפיקוד העורף נגלה שההצעה הטובה ביותר בעבורנו כיום לתרחיש שכזה היא להכין בבית רדיו עם סוללות, מעט שימורים ומים, תאורת חירום וכדומה, (זו ממש בדיחה למה שהולך לקרות כאן) כרגע אין לנו באמת שום מענה ותכנית חירום לאומית, כמו בשוויץ, פינלנד, שבדיה ועוד מדינות ומחוזות רבים בארה”ב שהשכילו לעשות זאת כולל מזון מתחלף לשנתיים. הלכה למעשה אין שום פתרון רציני מדיני או צבאי או מקלטים כלשהם לפינוי חירום שיוכל לאכלס אותנו ולכלכל אותנו, עד יעבור זעם.

על המשתף

עז בנימין - הגנה אזרחית

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
1 תגובה
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
מצפן

נשמע כמו מיזם חכם. מה העלויות? איך זה עובד?