כוורת חושבים

הקשר הישיר בין מצבנו כעת למקלטים אטומיים

תקיפה באיראן לא תהיה. מצטער לנפץ את אשליית התקווה במאמר הבא אנסה להסביר את גישתי ויוזמתי האזרחית ובעיקר את הקשר הישיר בין מצבנו כעת כחברה מפולגת ומשוסעת למלחמה הבאה ולמקלטים אטומיים. 

זה לא שאני נגד תקיפה להיפך הלוואי והייתה כזו עוד בעבר הרחוק כשזה היה אפשרי ואפקטיבי. 

איראן התבססה והתעצמה לאט לאט ובחכמה צעד קדימה צעד אחורה במשך 40 שנה. מתוך הבנה ברורה שהקהילה הבינלאומית לא תקבל זאת. תבינו שהם התחפרו היטב ועמוק ברמה כזו שגם פצצת אטום לא תפגע בכורים ובבונקרים לאצולה שלהם, אולי האזרחים יפגעו אבל הם אף פעם לא עניינו אותם. גם הבונקר בלסטר לא תועיל בסיפור הזה 

כך בעצם נולדו ההסכמים עוד ב 2015 מתוך חולשה התקפית. תחשבו על זה לרגע בראיה רחבה, תקראו בין השורות מעצמות כמו ארה״ב והאיחוד האירופאי באות להתדיין עם מדינה מוסלמית שיעית קיצונית. מאותה סיבה הגיעו ההתקפלויות מתקיפה במהלך השנים מצידנו ומצד מעצמות. תקיפה הייתה צריכה להיות כשהם התחילו את פרוייקט הגרעין בשלהי שנות ה 80 כשחמינאי עלה לשלטון ורץ לאטום, אך שוב לצערי זה לא קרה.

במשך כל השנים השתמשו בנושא כאינטרס פוליטי מובהק בעצם עד לרגע נתון זה וכמובן ״חליבת״ תקציבי בטחון עצומים באמתלא לתקיפה מדומיינת שפשוט לא תהיה. שנים חיינו פה בתודעה שאיראן מתעצמת וכעת התמונה השתנתה, איומיה בסתר ובגלוי כולל רשימת הנקם שלה, מקבלים תוקף ואנו נכנסים לעידן חדש ושמו מאזן אימה

‏mutual assured destruction זאת על פי דיווח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, איראן הגיעה בסרכזות שלה להעשרת אורניום ברמה הגבוהה ביותר כדי לייצר פצצה עצמאית (לא רכש). בד בבד היא מעצימה את קשריה בציר הרשע (כך אני קורא לו) עם סין ורוסיה. ערב הסעודית ממש באמצע מפוחדת, עם פניה לברית בריקס ולמערב. 

דה פקטו למרות כל הסיכולים, המניעות וההסכמים איראן הפכה למעצמה גרעינית.  

כרגע התעצמותה ושליטתה במזרח התיכון עד בואכה לבנון קרי חיזבאללה והחמאס בעזה. גם הבסיסים העצומים והבונקרים שלה בחומס מבהילים ומהווים נקודה אסטרטגית חשובה במלחמה עמם. כל דברי באים מתוך עובדות ומחיבור המון נקודות וממידע שזורם אל כולנו 24/7 ללא הרף וללא חסך. בעיקר עולה כאן שאלה אחת 

מדוע לא נותבו לעורף הפגיע תקציבים. במשך כל השנים הללו שעברו וחלפו להן ? זהו המחדל הגדול ביותר של מדינת ישראל מראשית תקומתה. שוב לצערי אין לנו מנהיגים הן מימין והן משמאל שידאגו לנו לאזרח הקטן בהתייחסות ובטיפול במחדלים הרבים והכי חשוב שיהוו גורם מאחד במיוחד בעת הזו. אתן לדוגמא קטנה את דו”ח מבקר המדינה האחרון שזעק על מחסור ב 2.500.000 מיליון מקלטים רגילים למלחמה יבשה והוא לא קיבל שום התייחסות, זה היה לפני הבחירות והנושא לא עלה על מצע של שום מפלגה. הפוליטיקאיים רובם ככולם עסוקים בהישרדות הפוליטית שלהם מניעה אותם אג’נדה מסויימת וכל דיבורם מפלג ומשסע מחצית מהעם, מאיתנו. עוד דוגמה כעת נסיעותיו של נתניהו עוסקות ב”לעצור” את הגרעין האיראני זה נראה לכם הגיוני היום אחרי 40 שנה של התעצמות והתבססות ל״עצור״ פרוייקט שמעצמות נסוגו ממנו. אין לי שום עניין עם נתניהו גם כשלפיד מסר את השטח הימי בלבנון זעקתי בציוצי שזו טעות ובכך הוא פתח עוד ערוץ ימי להתעצומתה של איראן.

לכן קמה יוזמתי אם היו מנהיגים אמיתיים כנראה שלא הייתם מכירים אותי או שומעים עלי אני אזרח רגיל שקם לעשות מעשה למען כולנו. חלק מכם ודאי נתקל בציוצי שרובם ככולם עוסקים ביוזמתי באחדות ובהצלה שלנו. שמתם אותי על השתק, הגדרתם אותי באופן שגוי ומוטעה כתעמולן בחירות, מטורלל, איש מוסד וכדומה, אך בבקשה התבוננו בדברי ותגידו אם המצאתי כאן משהו אין לי שום מניע למעט ההצלה והעשייה שלנו באחדות. היוזמה הזו שייכת לכולנו והיא קמה מתוך עובדות ולנוכח מציאות עגומה.

שם המחנה שלי הוא עם ישראל ״מחנה ישראל״ על כל שבטיו גווניו וריבוי דעותיו הסלוגן למחנה שלי הוא ״כוחנו באחדותנו״ לא כמפלגה פוליטית, אלא בחיים האמיתיים היוזמה הזו אזרחית והיא תצמח מתוך העם.

זו לא אחדות מתוך סיסמאות ריקות אלא מתוך אחריות והבנה ברורה ופשוטה. כעת כמו במלחמה עצמה עלינו להניח להאשמות ולשונות ביננו ולפעול יחד למען המשך קיומנו.

רובכם ודאי עסוקים במחאה בעד הדמוקרטיה או מנגד בעד הרפורמה אך תבינו, שוב בראיה רחבה מעבר לקצה האף בעוד שאנחנו רבים אידיאולוגית על הבית, איום שיכול להכחיד אותנו מרחף מעל ראשינו. בעוד שאנו מצדדים בפוליטיקאיים ואנשי תקשורת מימין ומשמאל תבינו שהם לא יראו אותנו ממטר ביום פקודה ולראיה להם יש מקלטים אטומיים, לנו אין.

אין לנו מנוס מהתמגנות מדובר על מקלטים אטומיים חכמים ומצויידים היטב שיאכלסו אותנו בעת מלחמה להצלה גרידא ולשהייה ממושכת. חציים ישמש כעוגן ותחנת בסיס עם המון כלים וידע ליציאה ולשיקום, אנו נפעל כחלוצים נצא ונחזור עד לשיקום מלא וחזרה לחיים. יוזמתי אפשרית וברת מימוש בהחלט. אך זה יקרה רק אם נפעל יחד ננתב במעט את פעלנו לטובת היוזמה בהפצתה ובמערך ההסברה בקידום המטרות והצטרפות למערך המתנדבים נוכל לייצר כאן אופרציה אמיתית שתאחד אותנו וכמובן תבטיח את המשך קיומנו.

אין לנו ארץ אחרת ועליכם לבחור באמת במחאות ובמלחמת אזרחים או במחנה ישראל לדורותיו בעשייה משותפת להצלה משותפת, כך נפרוץ את המחסום בין הימין לשמאל וכך נתאסף כולנו ללא פריבליגיות בדיוק כמו הטיל שלא יבדיל ביננו. כך זה היה גם לאורך כל ההיסטוריה המפוארת שלנו בעוד שאנו רבים מתעצם אוייב ומאיים להשמידנו. אך עם מעט שינוי בגישה והבנה פשוטה נצליח

כעת את המעט שבמעט אבקש מכולכם תוכלו לסייע כבר ברגע זה. בשיתוף המאמר ובהבעת תמיכתכם בעצומה שלנו ובהפצתה כשגרירים של רצון טוב כדי שנוכל לקדם את היוזמה 

https://www.atzuma.co.il/ozbenyamin

הצטרפו למערך המתנדבים כדי שלא אהיה כקול יחיד בסיפור הזה הוא באמת שייך לכולנו סייעו כפי כחכם והבנתכם וננתב יחד את היוזמה הזו להצלה ולאחדות

לקבלת מידע .www.ozbenyamin.co.il

מאת בנימין ישראל 19.03.23 ערב פסח התשפ״ג עז בנימין יוזמה אזרחית להגנה אזרחית ומוכנות העורף למלחמה גרעינית.

על המשתף

Oz Benyamin

1 1 הצבעה
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
1 תגובה
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
יריב דולב

יש בכלל חברה שמשקיעה בזה? איך זה בא ליישום במקלטים קיימים?