קרדיט צילום: Jim Clyde Monge
קרדיט צילום: Jim Clyde Monge
כוורת מבזקים כוורת עולמית

ChatGPT נאסר באיטליה.

רשויות הגנת המידע במדינה אמרו כי שירות הבינה המלאכותית ייחסם וייחקר בשל חששות להפרת פרטיות. למערכת אין בסיס משפטי ראוי לאסוף מידע אישי על האנשים המשתמשים בה, אמרה הסוכנות האיטלקית. נתונים אלה נאספים כדי לעזור לאמן את האלגוריתם שמפעיל את התשובות של ChatGPT.

הרשויות גם האשימו את OpenAI בכך שלא בדקה את גילם של משתמשי ChatGPT שלה, ולא אכפה כראוי כללים האוסרים על גיל 13. אותם משתמשים צעירים עלולים להיחשף ל”תשובות לא מתאימות” מהצ’אט בוט, בהתחשב בחוסר הפיתוח היחסי שלהם, אמרו הרשויות. זוהי רק הצנזורה האחרונה של ChatGPT, ומערכות הבינה המלאכותית העומדות בבסיסה מיוצרות על ידי יוצרי OpenAI. ההחלטה של איטליה הגיעה ימים ספורים לאחר ששורה של מומחים קראו לעצור את הפיתוח של מערכות חדשות, על רקע חששות כי הבהלה ליצירת כלי בינה מלאכותית חדשים עלולה להיות מסוכנת.

ארגון הצרכנים האירופי BEUC קרא גם הוא לחקירה מצד האיחוד האירופי והרשויות הלאומיות ביום חמישי, והצביע באופן ספציפי על היעדר רגולציה עבור ChatGPT ומערכות אחרות ובעיות פרטיות פוטנציאליות. היא קראה לחקירה מיידית “של הסיכונים של ChatGPT וצ’אטבוטים דומים עבור צרכנים אירופאים”.

ההצהרה החדשה של הרגולטורים באיטליה הצביעה באופן ספציפי על דליפת נתונים בשבוע שעבר, שבה משתמשים דיווחו שהם יכולים לראות את היסטוריית הצ’אטים של אנשים אחרים.

ל-OpenAI אין משרד באיחוד האירופי. אבל יש לה נציג ייעודי באזור הכלכלי האירופי, שיש לו כעת 20 יום לספק מידע על צעדים שנקטה בתגובה לחששות הרגולטורים. לא ברור כמה ממשתמשי האפליקציות נמצאים באיטליה. אבל ההערכה היא כי נעשה בו שימוש על ידי 100 מיליון אנשים בכל רחבי העולם בחודשיים הראשונים שלו.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות