כוורת עולמית

גרמניה אישרה משלוח מטוס קרב פולני לאוקראינה

גרמניה אישרה היום (חמישי) בקשה מפולין לייצא מחדש חמישה מטוסי קרב מהתקופה הסובייטית לאוקראינה, אחת הבקשות המרכזיות של קייב לסייע בהדיפת כוחותיה של רוסיה. גרמניה אישרה “משלוח של חמישה מטוסי מיג-29 מהמלאי של צבא העם הלאומי (המזרח גרמני)”, אמר שר ההגנה בוריס פיסטוריוס בהצהרה. המטוסים שתוכננו על ידי ברית המועצות הגיעו לידי הצבא הגרמני לאחר איחוד גרמניה, ונמכרו לפולין בשנת 2003. על פי החוזה, פולין הייתה צריכה לבקש אישור מברלין להעביר את המטוסים למדינה אחרת – במקרה זה אוקראינה. “זה מראה שאפשר לסמוך על גרמניה”, אמר פיסטוריוס.

גרמניה ופולין התעמתו בחודשים האחרונים על טנקי קרב לאוקראינה, כאשר ורשה דחקה בברלין לאשר משלוח של טנקי לאופרד מתוצרת גרמנית לאוקראינה. גרמניה ויתרה בינואר, והסכימה בסופו של דבר לשלוח בסך הכל 18 מטוסי לאופר משלה לאוקראינה. האור הירוק מהקנצלר אולף שולץ הגיע רק לאחר שארה”ב הודיעה כי תשלח 31 טנקי אברמס משלה לאוקראינה. בעוד סכסוך הטנקים התמקד באספקת נשק איכותי יותר לקייב מתוצרת מערבית, המטוסים מחדשים את מאגרי הציוד מתוצרת סובייטית של אוקראינה. פולין הייתה החברה הראשונה בנאט”ו שהתחייבה לשלוח מטוסי קרב לאוקראינה במרץ והחלה במשלוחים בתחילת אפריל.

ורשה אמרה כי היא מוכנה למסור את כל מטוסי המיג-29 שלה – כ-30 – אם כי לא כולם נרכשו מגרמניה. גם שכנתה של פולין, סלובקיה, העבירה את מטוס הקרב מתוצרת סובייטית לאוקראינה. אך למרות בקשותיה של קייב, לא הובטחו מטוסי קרב מודרניים כמו ה-F-16 שתוכנן על ידי ארה”ב, ווושינגטון וברלין שוללות שליחת מטוסי קרב.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
2 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
Active

באמת שאני לא מבין איך זה עוזר למצב. בכח מלחמת עולם? במקום לחפש הדברות כל העולם באמוק של קרב.

מקס

עוד דלק למדורה.