כוורת ספורט

השכר המוצע לקיליאן אמבפה מ-אל הילאל לעומת קארים בנזמה וכריסטיאנו רונאלדו

קיליאן אמבפה היה נושא להצעת שיא עולמי מהמועדון הסעודי אל הילאל.

הצרפתי רוצה לעזוב את פאריס סן ז’רמן, כשמעבר בסופו של דבר לריאל מדריד נראה בלתי נמנע, אבל יכול לטעון שהטובים בעולם ייכנעו לפיתוי הפיננסי של ערב הסעודית וליהנות ממה שכנראה יהיה שהות קצרה במזרח התיכון?

אל הילאל, אחד מארבעת המועדונים הסעודיים בבעלות קרן ההשקעות הציבורית של המדינה, הגישה הצעה מפלצתית של 259 מיליון ליש”ט כדי להחתים את אמבפה בקיץ הקרוב. פס”ז, שמעוניינת למכור את הכוכב שלה תמורת תשלום לפני תום חוזהו ב-2024, קיבלה את ההצעה הזו והכדור נמצא כעת ברגליים של אמבפה.

אם כוכב העל יקבל את ההצעה, הוא יהפוך לאתלט בעל השכר הגבוה ביותר על פני כדור הארץ בהפרש מגוחך.

קיליאן מבפה
הכדור במגרש של אמבפה / כריסטיאן לייוויג – קורביס/GettyImages

כמה אמבפה יכול להרוויח באל הילאל ?

המספרים מגוחכים.

בנוסף ל-259 מיליון ליש”ט שאל הילאל ימסור לפ.ס.ז’, הם גם מציעים לאמבפה סכום מדהים במשכורת של 604 מיליון ליש”ט לעונה. בואו נפרק את זה.

50.39 מיליון ליש”ט בחודש. 11.49 מיליון ליש”ט בשבוע, 1.64 מיליון ליש”ט יום. 69,920 ליש”ט לשעה. 1,150 ליש”ט לדקה, 19 ליש”ט לשנייה.

קארים בנזמהקארים בנזמה
בנזמה חתם באל-איתיחאד מוקדם יותר הקיץ / Khalid Alhaj/MB Media/GettyImages

המשכורת של בנזמה באל איתחאד

המשכורת המוצעת של אמבפה עשויה לגמד את משכורתו של בנזמה באל-איתיחאד, אבל הצרפתי לא בדיוק יהיה שרוי במצוקה כלכלית בסעודיה.

הסמל לשעבר של ריאל מדריד חתם מוקדם יותר הקיץ על חוזה לשלוש שנים ששווה “רק”  172.77 מיליון ליש”ט לשנה. בנזמה הרוויח בעבר פחות מ-17.5 מיליון ליש”ט בשנה בריאל לפני שעשה את המהלך, אבל כרגע הוא לא הכדורגלן בעל השכר הגבוה ביותר בעולם.

כריסטיאנו רונלדוכריסטיאנו רונלדו
רונאלדו הוא כיום הספורטאי בעל השכר הגבוה ביותר בעולם / Gualter Fatia/GettyImages

המשכורת של רונאלדו באל נאסר

המעבר של רונאלדו לאל נאסר בסוף 2022 הזניק שרשרת אירועים שהגיעה לשיאה בהצעת השכר המטורפת של אל הילאל לאמבפה.

המגה-סטאר העולמי הוא הרבה מעבר לשיא שלו ולא הצליח לעורר את קבוצתו לזכייה בליגה בעונה שעברה, אבל אל נאסר, כמובן, עדיין הציעה לו משכורת מפלצתית. רונאלדו הפך שוב לאתלט בעל השכר הגבוה ביותר על פני כדור הארץ כאשר חתם על חוזהו במועדון הסעודי.

לפי הדיווחים הבינלאומי הפורטוגלי מרוויח 177.1 מיליון ליש”ט לעונה עם אל נאסר. ובכל זאת, אמבפה ירוויח כמעט פי ארבעה מהסכום הזה אם יבחר בפרוייקט המזרח תיכוני.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות