חברות דוחפות ל- Metaverse
כוורת עולמית

חברות דוחפות ל- Metaverse

חברות דוחפות ל- Metaverse

ברצלונה, ספרד (AP) – טיפסתי למושב הקדמי של המונית האווירית, חגרתי את חגורת הבטיחות והתייצבתי כשהמטוס התרומם. הנוף העירוני העתידני של בוסאן, דרום קוריאה, נעלם, ואווטאר דיגיטלי צץ על השמשה הקדמית עם הודעה.

לא יכולתי לענות כשגל של מחלת תנועה היכה בי. משקפי המציאות המדומה בשילוב עם מושבים המדמיים תנועה מתנדנדים קדימה ואחורה ומצד לצד גרמו לתחושה כאילו אני בעצם מרחף ומתמרן באוויר. הם גם עשו לי כל כך בחילה שנאלצתי לעצום עיניים להמשך המסע בן שלוש הדקות.

המבקר מארק Varahona גם הרגיש מטומטם לאחר שניסה את חווית הטיסה, אבל עדיין שוקל לקנות אוזניות מציאות מדומה, החומרה הדרושה כדי להיכנס לכל יקום דיגיטלי סוחף.

“חשבתי לקנות את זה לפני שהגעתי לכאן. ואולי עכשיו אקנה אותם”, אמר. “הם נראים די נחמדים”.

המטא-וורס התפוצץ בפופולריות לאחר שמייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, בסוף 2021 הכריז שזה הדבר הגדול הבא עבור האינטרנט, שינה את שמה של אימפריית המדיה החברתית שלו וגרף עשרות מיליארדים לרעיון.

הוא תיאר את זה כקהילת תלת מימד שבה אנשים יכולים להיפגש, לעבוד ולשחק – לעשות הכל, החל מנסיון בגדים דיגיטליים, קיום פגישה וירטואלית או טיול באינטרנט.

Meta מסרה כי היא מתכננת לגייס 10,000 מהנדסים באירופה לעבודה על המטא-וורס. כשביקשו עדכון, אמרה החברה, “ההתרחבות שלנו באירופה הייתה תמיד ארוכת טווח שתוכננה על פני מספר שנים. אנחנו נשארים מחויבים לאירופה”.

“המטאוורס לא נעלם”, אמר בן ווד, אנליסט ראשי ב-CCS Insight. “אבל אני חושב שיש הרבה יותר ספקנות לגבי התפקיד שזה ימלא, במיוחד בתחום הצרכנים מעבר לתחומים הברורים של דברים כמו משחקים.”

ההגדרה של המטא-ברס הייתה קשה להגדיר, מה שהוסיף לספקנות. זה לא אותו דבר כמו מציאות מדומה ובן דודה, מציאות רבודה, אמר טוונג נגוין, אנליסט של גרטנר המתמחה בטכנולוגיות מתפתחות.

“אז AR ו-VR קשורים מאוד ל-metaverse באותו אופן שבו מחשבים קשורים לאינטרנט”, אמר. “תחשוב על זה במקום זאת כעל אבולוציה של האינטרנט, שמשנה את האופן שבו אנו מתקשרים עם העולם.”

אז איך צריך להגדיר את סימולטור הטיסה של SK Telecom?

“מבחינה טכנית, זה לא מטא-וורס, אלא סוג של מטא-וורס”, ​​אמר קן וון, מנהל חברה.

ספקית הטלקום הגדולה בדרום קוריאה התחברה בשנה שעברה ל-Joby Aviation של קליפורניה כדי לפתח שירות מוניות אוויר חשמליות למדינה.

יום אחד המוניות האוויריות עשויות לפעול באופן אוטונומי, תוך שימוש בחיבורי 5G אלחוטיים במהירות גבוהה, אמר וון.

זו הייתה חוויה אחרת בהפגנת המטא-ורס של חברת האלחוט הצרפתית Orange, שבה משתמשים הועברו לנוף טכנו עתידני בגוון ניאון עם ברקים, רובוטים ענקיים ובז שנשא כדור ירוק בטפריו.

הופיעה דמות רוקדת, המייצגת את תנועותיו של רקדן מהחיים האמיתיים שלובש ציוד לכידת תנועה. זו הייתה תצוגה מסנוורת, אם כי לא היה ברור מה המטרה הצרכנית שלה.

מיגל אנג’ל אלמונסייד, מנהל אסטרטגיית הרשת של אורנג’ בספרד, אמר שזה מדגים כיצד רשתות 5G חדשות יבטלו את השהיה של משתמשי metaverse שצופים במשהו שקורה רחוק.

ה-metaverse עשוי להתאים יותר למטרות מעשיות במקום העבודה, אמרו אנליסטים.

“זה המקום בו נראה תחילה מתיחה כי המחסומים אינם כה גבוהים”, אמר Nguyen של גרטנר. לדוגמה, עובד יכול להשתמש במשקפי מציאות רבודה כדי להעלות אבחון או מדריך הוראות.

הסטארט-אפ הספרדי La Frontera משתמש ב-metaverse כדי לספק פגישות וירטואליות עם “אווטארים מציאותיים”, אמרה מרתה אורטיז דה לוקאס-באקרו, מנהלת פיתוח עסקי, כשהדריכה אותי במטא-ברס של החברה.

הגענו ראשונים לחוף, עם בולדרים, עצי דקל וים תכלת. האווטאר שלה הופיע, ראש וכתפיים עם ידיים חסרות גוף מרחפים מול החזה שלה. נכנסנו לחדר ישיבות סמוך עם שולחן ישיבות, שבו השתמשתי בבקרים כף יד כדי לאסוף חפצים תלת מימדיים כמו אקדח קרן צעצוע ובקבוק שמפניה.

יישומי מטא-וורס אחרים כוללים הכשרה להליכים מסוכנים, חוזרים ונשנים או מפורטים מאוד, כמו ניתוח.

החוף נעלם, ובמקומו עלה משאית מיכלית שהתהפכה. מטף היה תלוי באוויר. אורטיז דה לוקאס-באקרו אמר לי לתפוס אותו עם היד הווירטואלית שלי ולרסס אותו על הלהבות, שהתחילו לדעוך.

העולם הוירטואלי יכול גם להיות שימושי להצגת מוצרים גדולים מדי מכדי להזיז אותם בקלות, כמו מטוסים פרטיים. לדבריה, לה פרונטרה קיטלגה דיגיטלית את הצי של NetJets כך שלקוחות יוכלו לבדוק דגמים שונים באינטרנט.

או שהם יכולים להיות קטנים מדי עבור בני אדם.

הסצנה השתנתה לתפאורה של מדע בדיוני, עם קירות ארגמן עולים סביבנו, המייצגים את החלק הפנימי של כלי דם. תאי דם חומים אדמדמים בצורת סופגנייה ריחפו על פניהם, ואחריהם כדורי קוצים. דופן כלי הדם נפתחה, וחשפה פסים לבנים פועמים על רקע כחול, המתארים נוירונים במוח.

לה פרונטרה עובדת עם חברות תרופות כדי “להראות כיצד תרופה פועלת בגוף ברמה התאית”, אמר אורטיז דה לוקאס-באקרו. במקרה זה, זו הייתה תרופה לטיפול בטרשת נפוצה, שתוקפת נוירונים במוח.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות