בית ג’ורג’יה רוצה תוספת של 4,000 דולר לפקידי משפט במדינה
כוורת עולמית

בית ג’ורג’יה רוצה תוספת של 4,000 דולר לפקידי משפט במדינה

בית ג’ורג’יה רוצה תוספת של 4,000 דולר לפקידי משפט במדינה

ATLANTA (AP) – כותבי התקציב של בית ג’ורג’יה תומכים בתוכניתו של המושל בריאן קמפ לתת העלאות של 2,000 דולר לעובדי המדינה, אך רוצים להכפיל את ההעלאה עבור קציני אכיפת החוק במדינה, ולהגדיל את שכרם ב-4,000 דולר.

בתקציב החינוך, הם דוחים את תוכניתו של המושל הרפובליקני לסיים את המערכת הדו-שכבתית הנוכחית של מלגות מכללות ולשלם שכר לימוד מלא לכל הסטודנטים הזכאים. הם רוצים שתלמידי תיכון שהרוויחו רק ממוצע B ימשיכו לשלם אחוז קטן משכר הלימוד שלהם.

אלה שניים מהשינויים הגדולים ביותר בתקציב שוועדת ההקצאות של הבית הצביעה ביום רביעי לאשר. בית חוק 19 מדגיש גם תשלום תעריפים גבוהים יותר לספקי שירותי בריאות והרחבת הזדמנויות להכשרת עובדי שירותי בריאות חדשים.

הבית המלא צפוי לדון בתוכנית ההוצאות ביום חמישי.

“עם תשומת הלב המוגברת לאכיפת החוק ולמה שהם עושים, אנו מאמינים שהעלייה זו מוצדקת”, אמר יו”ר ועדת ההקצאות של בית הנבחרים מאט האצ’ט, רפובליקני מדבלין.

התקציב יוציא 32.4 מיליארד דולר בכסף של המדינה בשנת 2024 שמתחילה ב-1 ביולי. בספירת כספים פדרליים ואחרים, המדינה תוציא יותר מ-61 מיליארד דולר. שני הנתונים ירדו מעט מהשנה. המדינה סיימה את השנה שעברה עם עודפי מזומנים של 6.6 מיליארד דולר, אבל קמפ לא תיאר תוכניות להוציא את רוב זה.

התקציב של ג’ורג’יה מממן את השכלתם של 1.75 מיליון סטודנטים ב-K-12 ו-465,000 סטודנטים, מאכלס 48,000 אסירי מדינה, סולל 29,000 קילומטרים של כבישים מהירים ומטפל ביותר מ-200,000 אנשים חולי נפש, מכורים לסמים או מכורים התפתחותיים. כּוֹהֶל.

כל עובדי המדינה והאוניברסיטאות ומורי בתי הספר הציבוריים יקבלו תוספות שכר של 2,000 דולר, אבל האצ’ט אמר שהמדינה צריכה להגביר עוד יותר את השכר לשוטרי המדינה ולקצינים אחרים כדי להתחרות במה שמציעות ערים, מחוזות ומדינות שכנות.

מעבר לתוספת של 13 מיליון דולר בשכר אכיפת החוק, המדינה תגדיל עוד יותר את השכר ב-3 מיליון דולר לעובדי ועדת היערות של המדינה ו-2.3 מיליון דולר לעובדים המנפיקים רישיונות נהיגה.

הבית גם רוצה לתת שוב בונוסים של 500 דולר ל-54,000 גמלאים במערכת הפנסיה של עובדי המדינה, כפי שאישרו המחוקקים השנה.

בית הנבחרים יוציא 1.25 מיליון דולר כדי ליצור עמדת משטרה במדינה בשכונת באקהד באטלנטה, תגובה של המדינה לחששות הפשע באזור האמיד לאחר שקמפ ומחוקקים דחו הצעה לאפשר לתושבי באקהד להצביע על הפרידה מאטלנטה.

כותבי תקציב הבית מציעים גם 2.7 מיליון דולר למשרד החקירות של ג’ורג’יה לחקור מקרי קור, 1.4 מיליון דולר לשכור 21 מדעני זיהוי פלילי נוספים לנתח ראיות לאקדחים וסמים ו-2.5 מיליון דולר עבור בודקי אחיות תקיפה מינית.

האצ’ט אמר שחברי בית הנבחרים רוצים לשמור על המערכת הדו-שכבתית של מלגות HOPE. הוא אומר שסטודנטים שעומדים בדרישות הקשות יותר למלגות צל מילר צריכים לקבל יותר כסף מאשר בוגרי תיכון שמתאימים למלגת HOPE הרגילה עם ממוצע B. נכון לעכשיו, מקבלי HOPE רגילים מקבלים 90% משכר הלימוד. תוכנית הבית תשלם 95%, אבל לא את כל שכר הלימוד, כפי שהציע קמפ.

“התלמידים האלה ממשיכים להזדקק לפרס ברמה שונה מכולם”, אמר האצ’ט. “הם עבדו קשה כדי לקבל את זה; הם עבדו קשה במהלך התיכון”.

הבית ישתמש ב-15 מיליון דולר כדי להגביר את תשלומי מלגות HOPE למכללות פרטיות. האצ’ט אמר שהבית גם ישלם עלויות ביטוח בריאות גבוהות יותר עבור מורים בגן המועסקים במחוזות בתי ספר ציבוריים.

הבית יכפיל את ההוצאות, ל-20 מיליון דולר, עבור תוכנית חדשה שתכסה את הצורך הפיננסי של סטודנטים קרובים להשלמת תואר שנתיים או ארבע שנים. נציגים יגדילו את המימון למכללות הטכניות להוראת סיעוד, נהיגה במשאית ותעופה.

התקציב יוציא 35 מיליון דולר בכסף של המדינה כדי להגדיל את תשלומי Medicaid לספקי שירותי בריאות. הנציגים גם יחייבו 35 מיליון דולר בהוצאות על תוכניות שונות לבריאות הנפש.

“כפי שכולכם יודעים, האינפלציה היא אמיתית”, אמר האצ’ט, “יש לנו הרבה סוכנויות ואנשים שעוזרים לאזרחים שלנו דרך המדינה הזו שמתחרים על עובדים, כמו כולם”.

המדינה תיצור 375 משבצות נוספות לתשלום עבור שירותי בית לאנשים עם מוגבלות שכלית, התפתחותית או פיזית. המדינה מימנה השנה 500, אבל עדיין יש אלפים ברשימת המתנה.

ג’ורג’יה תוציא 2.8 מיליון דולר כדי להציע שירותי שיניים שגרתיים למבוגרים ב-Medicaid. כעת, רק שירותי רפואת שיניים חירום מקבלים תשלום.

המדינה גם תשלח עוד 20 מיליון דולר ממסי גז לערים ולמחוזות לצורך עבודות בכביש. האצ’ט אמר שזה חלק מתוכנית חמש שנים להגביר את מימון הכבישים המקומיים מ-200 מיליון דולר ל-300 מיליון דולר.

זכויות יוצרים 2023 The Associated Press. כל הזכויות שמורות. אין לפרסם, לשדר, לשכתב או להפיץ חומר זה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות