כוורת עולמית

הונגריה נשבעה להילחם בבית המשפט של האיחוד האירופי כדי להגן על החוק נגד להט”בים

בודפשט (רויטרס) – שר המשפטים של הונגריה אמר מאוחר ביום רביעי כי בודפשט תילחם בבית המשפט לצדק של האיחוד האירופי כדי להגן על חוק חינוך שלדברי בריסל מפלה אנשים על בסיס נטייה מינית וזהות מגדרית.

שרת המשפטים, ג’ודית ורגה, אמרה בפוסט בפייסבוק שהיא הגישה תביעה נגדית לבית המשפט משום שהממשלה תעמוד בעמדתה לפיה חינוך הוא עניין של ממשלות לאומיות להחליט.

הקמפיין נגד הלהט”ב של ראש הממשלה ויקטור אורבן הסלים ביוני 2021 כאשר הפרלמנט, שנשלט על ידי מפלגתו Fidesz, העביר חוק האוסר על שימוש בחומרים הנראים כמקדמים הומוסקסואליות ושינוי מגדרי בבתי ספר.

הממשלה אמרה שהחוק נועד להגן על ילדים, לא לכוון את הקהילה הלהט”בית.

“בדיוק כפי שעשינו עד כה, נלך לקיר אם מדובר בהגנה על ילדינו”, אמר ורגה והוסיף כי יש צורך לשמור על החקיקה ויינקטו צעדים נוספים. היא לא ציינה מה הם יהיו.

המחלוקת מגיעה בזמן שבו בריסל השעתה את חלוקת מיליארדי אירו מכספי האיחוד האירופי נחוצים להונגריה עד שבודפשט תיישם רפורמות כדי לשפר את העצמאות השיפוטית ולהתמודד עם השחיתות.

הנציבות האירופית הפנתה את הונגריה לבית המשפט לצדק של האיחוד האירופי בשל החוק נגד להט”בים באמצע 2022.

הוועדה אמרה שהיא סבורה שהחוק מפר את כללי השוק הפנימי של האיחוד האירופי, את זכויות היסוד של יחידים ואת ערכי האיחוד האירופי.

אורבן אמר בנאום בחודש שעבר, בהגנה על החקיקה: “תעמולה מגדרית היא לא רק… פטפוטי קשת בענן, אלא האיום הגדול ביותר שעוקב אחרי ילדינו. אנחנו רוצים שהילדים שלנו יישארו לבד… אין לדבר כזה. מקום בהונגריה, ובמיוחד לא בבתי הספר שלנו”.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות