נדודי שינה באצות הברית?
כוורת עולמית

נדודי שינה באצות הברית?

נדודי שינה באצות הברית?

ייתכן ששליש מהילדים והמבוגרים האמריקאים התפתו לנמנם בסוף השבוע הזה, לאחר שהמעבר לשעון קיץ הפנה את השעון קדימה וגרם לרוב האמריקאים לאבד שעת שינה.

בפריסה ארצית, 1 ל-3 מבוגרים לא ישנו מספיק בשנת 2020, על פי סקר שנערך על ידי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן.

מערב וירג’יניה היו בעלי השכיחות הגבוהה ביותר של משך שינה קצר בקרב מבוגרים, כלומר הם דיווחו שהם מקבלים פחות משבע עד תשע השעות המומלצות בממוצע. מדינות דרום כגון אלבמה ו גאורגיה מדורגת ב-10 הראשונות של המדינות עם חוסר השינה הרב ביותר, לצד אוהיו ו פנסילבניה. בינתיים, קולורדאנים ישנים די טוב, מכיוון שמצבם ראה את השכיחות הנמוכה ביותר של משך שינה קצר. ניו יורק, למרות היותה ביתם של הדמות האגדית והשינה העמוקה מנותקים מהחייםהיה ממוצע למדי.

לא רק מבוגרים נאבקים להשיג shuteye. בסקר נפרד במימון ובניהול מינהל משאבי בריאות ושירותי בריאות, דיווחו גם ההורים אחד מכל שלושה ילדים לא ישנו מספיק בשנים 2020-2021.

מבחינה אזורית, ילדים שהוכנסו למיטה במינסוטה היו בעלי הסיכוי הגבוה ביותר לישון כל הלילה, מכיוון שמדינתם ראתה את השכיחות הנמוכה ביותר של משך שינה קצר בילדות. השכיחות הייתה הגבוהה ביותר במדינות של לואיזיאנה, מיסיסיפי ואלבמה.

תלמידי תיכון נמצאים בסיכון מיוחד לחוסר שינה. בסקר של CDC 2019 בקרב תלמידי כיתות ט’ עד י”ב, ה הרוב המכריע – מעל 75% – דיווחו שישנים פחות מהמומלץ.

פערים ניכרים כאשר בודקים את תוצאות הסקר של ה-CDC לפי גזע ואתניות. שיעורי משך השינה הקצרים עבור אוכלוסיות שחורות בוגרות (43.5%) ואוכלוסיות ילידי הוואי/איי האוקיינוס ​​השקט (47%) היו גבוהים במיוחד מאשר עבור אוכלוסיות מבוגרים לבנים (30.7%) ואסיה (30.5%) שאינם היספנים. בקרב ילדים, השיעורים היו הגבוהים ביותר עבור ילדים שחורים שאינם היספנים, עם מעל 50% לא ישנה מספיק בהשוואה ל-28.4% לילדים לבנים שאינם היספנים.

על פי הנחיות CDC, מבוגרים צריכים לישון לפחות שבע שעות בכל לילה, אבל הכמות לילדים משתנה מאוד לפי גיל. לדוגמה, ה-CDC ממליץ לילודים לישון לפחות 14 שעות, בעוד שגילאי 6 עד 12 צריכים לקבל לפחות תשע שעות.

חוסר שינה נקשר עם מספר גורמים בריאותיים כרוניים כמו מחלות לב, השמנת יתר ודיכאון. חֲקִיקָה ממתין במספר מדינות לסיים את שעון הקיץ לתמיד, אך יש ויכוח באיזו פרק זמן לשמור. יש הטוענים שהזמן הסטנדרטי מותאם טוב יותר למקצבים הצירקדיים, בעוד שאחרים טוענים ששעון הקיץ מפחית הפרעות במצב הרוח בחורף באמצעות יותר אור יום אחר הצהריים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות