כוורת עולמית

מורדי פפואה מפרסמים סרטונים המציגים את טייס ניו זילנד שנחטף בחיים

ג’איפורה, אינדונזיה (AP) – מורדים נפרדים במחוז פפואה באינדונזיה פרסמו ביום שישי תמונות וסרטונים נוספים שנראים כדי להראות את הטייס הניו זילנדי שלקחו כבני ערובה בחודש שעבר בחיים.

בסרטון שהופץ ביום שישי על ידי דובר המורדים סבי סמבום, אדם לבוש ז’קט כחול מזוהה כפיליפ מארק מהרטנס מקרייסטצ’רץ’, טייס של חברת התעופה האינדונזית Susi Air שנחטף על ידי לוחמי עצמאות מצבא השחרור של מערב פפואה, הזרוע החמושה. של תנועת פפואה החופשית. הוא ישב ליד גוש עץ על הקרקע מוקף בבדלנים המחזיקים בכלי נשק שונים, עם דגל כוכב הבוקר שהוא סמל בדלני.

מהרטנס קיבל הוראה לקרוא הצהרה מתוך פיסת נייר שהחזיק. הוא אמר שאסור לטייסים זרים לעבוד או לטוס בפפואה עד שהיא תהיה עצמאית, וכי תנועת פפואה החופשית ביקשה מהאו”ם לתווך במשא ומתן לעצמאות.

בסרטון נפרד, מהרטנס העביר הודעה למשפחתו וביקש מהם לא לדאוג יותר מדי, שכן הוא טופל והיה לו מספיק אוכל ומים. הוא גם ביקש לשלוח את שכרו ישירות לאשתו.

סרטון נוסף מציג את אגיאנוס קוגויה, מנהיג הקבוצה הבדלנית מקריא דרישות.

“אנו מבקשים ממועצת הביטחון של האו”ם לתווך בסכסוך המזוין בין צבא השחרור של מערב פפואה לצבא האינדונזי בפפואה”, אמר קוגויה בסרטון.

הקבוצה ביקשה גם מניו זילנד, אוסטרליה, בריטניה, ארה”ב, צרפת, סין ורוסיה להפסיק לתמוך בשיתוף פעולה צבאי לאינדונזיה.

ב-6 בפברואר, צבא השחרור של מערב פפואה הסתער על המטוס החד-מנועי של מהרטנס זמן קצר לאחר שנחת על מסלול המראה קטן בפארו שבמחוז נדגה המרוחק. המטוס, ובו חמישה נוסעים, היה אמור לאסוף 15 פועלי בניין שבנו מרכז בריאות בפארו. המורדים שחררו את כל חמשת הנוסעים מכיוון שהם ילידים פפואנים, אמר סמבום.

טיסה היא הדרך המעשית היחידה לגשת לחלקים רבים של האזור ההררי.

15 פועלי הבניין, שחולצו ב-8 בפברואר על ידי כוחות הביטחון, הגיעו מאיים אחרים באינדונזיה כדי לבנות את מרכז הבריאות בפארו. הם מצאו מקלט בבית כומר בכפר במשך מספר ימים לאחר שהמורדים איימו להרוג אותם.

הבדלנים רואים בעובדים אזרחיים זרים שלפעמים מרגלים עבור ממשלת אינדונזיה.

הצבא האינדונזי בהצהרה בפברואר אמר כי קציני הצבא נוקטים בגישה הרכה על ידי ניהול משא ומתן בין הקבוצה הבדלנית לבין מנהיגי דת וקהילה. אבל קציני צבא מוכנים לפעולות משפטיות נבחרות ומכוונות הניתנות למדידה.

סכסוכים בין תושבי פפואה ילידים לכוחות הביטחון האינדונזים נפוצים באזור פפואה העני, מושבה הולנדית לשעבר בחלק המערבי של גינאה החדשה, המובדלת מבחינה אתנית ותרבותית מרוב אינדונזיה. פפואה התאגדה לאינדונזיה ב-1969 לאחר הצבעה בחסות האו”ם שנראתה באופן נרחב כזמה. מאז, התקוממות ברמה נמוכה באזור העשיר במינרלים. הסכסוך באזור גבר בשנה האחרונה, עם עשרות מורדים, כוחות ביטחון ואזרחים שנהרגו.

זכויות יוצרים 2023 The Associated Press. כל הזכויות שמורות. אין לפרסם, לשדר, לשכתב או להפיץ חומר זה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות