מציאת המקורות של COVID-19 היא ציווי מוסרי: טדרוס של ארגון הבריאות העולמי
כוורת עולמית

מציאת המקורות של COVID-19 היא ציווי מוסרי: טדרוס של ארגון הבריאות העולמי

מציאת המקורות של COVID-19 היא ציווי מוסרי: טדרוס של ארגון הבריאות העולמי

ז’נבה (רויטרס) – גילוי מקורותיו של COVID-19 הוא ציווי מוסרי ויש לחקור את כל ההשערות, אמר ראש ארגון הבריאות העולמי, בהערותיו החזקות ביותר עד כה כי גוף האו”ם נותר מחויב למצוא כיצד הנגיף התעורר.

סוכנות אמריקאית דווחה על ידי הוול סטריט ג’ורנל כי העריכה שהמגיפה ככל הנראה נגרמה על ידי דליפת מעבדה סינית לא מכוונת, והעלתה לחץ על ארגון הבריאות העולמי להמציא תשובות. בייג’ינג מכחישה את ההערכה.

“הבנת המקורות של #COVID19 וחקירת כל ההשערות נותרה: ציווי מדעי, לעזור לנו למנוע התפרצויות עתידיות (ו) ציווי מוסרי, למען מיליוני האנשים שמתו ואלה שחיים עם #LongCOVID,” טדרוס אדהנום ג’ברייסוס אמר בטוויטר מאוחר בשבת.

הוא כתב לציון שלוש שנים מאז שה-WHO השתמש לראשונה במילה “מגיפה” כדי לתאר את ההתפרצות העולמית של COVID-19.

פעילים, פוליטיקאים ואנשי אקדמיה אמרו במכתב פתוח בסוף השבוע כי המוקד של יום השנה צריך להיות במניעת חזרה על מחזור החיסון הלא שוויוני של COVID-19, ואמרו שהדבר הוביל לפחות 1.3 מיליון מקרי מוות שניתן למנוע.

בשנת 2021, צוות בראשות ארגון הבריאות העולמי בילה שבועות בווהאן, סין ובסביבתה, שם דווח על המקרים הראשונים בבני אדם ואמר בדו”ח משותף כי הנגיף ככל הנראה הועבר מעטלפים לבני אדם דרך חיה אחרת, אך נדרש מחקר נוסף. סין אמרה שאין צורך בביקורים נוספים.

מאז, ארגון הבריאות העולמי הקים קבוצת ייעוץ מדעית על פתוגנים מסוכנים, אך הוא עדיין לא הגיע לשום מסקנות לגבי האופן שבו המגיפה החלה, ואמר שחסרים חלקי נתונים מרכזיים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות