כוורת עולמית

צפון מזרח מתנתק מסערת חורף, מתמודד עם הפסקות חשמל

CONCORD, NH (AP) – חלקים מניו אינגלנד וניו יורק התחפרו מיום רביעי של פסחא צפוני שגרם לעשרות אלפי הפסקות חשמל, ביטולים רבים של בתי ספר ותנאי השבתה בכבישים.

הסופה החלה ביום שני בלילה ונמשכה לאורך כל יום שלישי, והפילה עד 3 רגל (91 סנטימטר) של שלג ורוחות סוערות לפני שהמשיכה הלאה. אחרים קיבלו רק כמה סנטימטרים או תערובת חורפית. רוחות חזקות נוספות וטמפרטורות נמוכות מהרגיל היו בתחזית של יום רביעי לפני התחממות בהמשך השבוע.

חלק מסכומי השלג הגבוהים ביותר שדווחו היו 35 אינץ’ (89 ס”מ) בפטרבורו, ניו המפשייר, ובאשבי, מסצ’וסטס, כ-15 מיילים משם (24 ​​ק”מ), אמר שירות מזג האוויר הלאומי. לפחות 2 רגל (60 ס”מ) של שלג ירדו בחלקים של צפון ניו יורק והרי קטסקיל, כאשר אגם אינדיאן בהרי אדירונדק בניו יורק רשם 31 אינץ’ (79 ס”מ).

כ-220,000 לקוחות באזור היו ללא חשמל ביום רביעי בבוקר, לפי אתר המעקב PowerOutage.us.

“אנחנו עדיין מצפים שזה יהיה מאמץ שיקום רב יומי”, אמר דובר יוניטיל אלק או’מארה. צוותים מניו יורק ופנסילבניה הגיעו כדי לעזור להחזיר את החשמל בחלקים של מסצ’וסטס ולעזור להעריך נזקים מעצים וקווים שנפלו.

היו חששות לגבי גגות הכבדים בשלג. כיפת זירת ספורט מתנפחת קרסה בגופסטאון, ניו המפשייר, שספגה כ-15 אינץ’ (38 ס”מ) של שלג. לא היה ידוע מיד אם מישהו היה בפנים באותו זמן או אם היו פציעות.

כמה פרות נהרגו כאשר אסם קרס בחוות חלב בדראקאט, מסצ’וסטס. הבעלים של חוות שו אמרו בהצהרה ביום שלישי כי הם “חוו את אחד האתגרים הבלתי צפויים של החיים”, והוסיפו שאף אנשי צוות לא נפגעו.

במהלך הסערה הקשה ביותר ביום שלישי, כ-2,100 טיסות שנסעו לארה”ב, ממנה או בתוך ארה”ב בוטלו, כאשר נמלי התעופה באזור בוסטון וניו יורק ראו את המספר הגבוה ביותר של טיסות משופשפות, לפי אתר מעקב הטיסות FlightAware. בתי ספר רבים נסגרו; רבים פעלו בלוח זמנים מאוחר ביום רביעי.

בזמן שהתושבים בצפון מזרח התמודדו עם תוצאות הסופה, החזאים הזהירו מפני שיטפונות נוספים ורוחות שעלולות להזיק כאשר נהר אטמוספרי חדש נדחק לתוך קליפורניה המוצפת. עד כה החורף הזה, קליפורניה ספגה 10 נהרות אטמוספריים קודמים, פולי לחות ארוכות מהאוקיינוס ​​השקט, כמו גם סופות חזקות הניזונות מאוויר ארקטי שהניבו תנאי שלגים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות