יוטה אוסרת על מרפאות הפלות בגל ההגבלות שלאחר יציאות
כוורת עולמית

יוטה אוסרת על מרפאות הפלות בגל ההגבלות שלאחר יציאות

יוטה אוסרת על מרפאות הפלות בגל ההגבלות שלאחר יציאות

SALT LAKE CITY (AP) – המושל הרפובליקאי של יוטה, ספנסר קוקס, חתם ביום רביעי על חקיקה שתאסור למעשה על מרפאות לבצע הפלות, מה שגורם למהלך של בלבול בין מרפאות, בתי חולים וחולים פוטנציאליים במדינה הרפובליקנית העמוקה.

מנהלים מבתי חולים ומרפאות לא פירטו בפומבי את תוכניותיהם להסתגל לחוק החדש, והוסיפו שכבה של אי ודאות על החשש שאם מרפאות ייסגרו, ייתכן שהמטופלים לא יוכלו לגשת לטיפול בבתי החולים בגלל מגוון כוח אדם חששות עלות.

עם תחילת כניסת החוק לתוקף ב-3 במאי, גם איגוד ההורות המתוכנן של יוטה וגם איגוד בתי החולים של יוטה סירבו לפרט כיצד הנוף המשפטי ההולך וגובר עבור ספקי הפלות ביוטה ישפיע על האופן שבו מתקנים מספקים הפלה.

המהומה משקפת את ההתפתחויות במעוזים הרפובליקנים ברחבי ארצות הברית שהתגבשו מאז שבית המשפט העליון של ארה”ב ביטל את החלטת רו נגד ווייד, שינה את הנוף המשפטי וגרם לשורה של תביעות משפטיות בלפחות 21 מדינות.

המחוקקים של יוטה שמאחורי החקיקה אמרו שהסרת מרפאות מחוקי המדינה תסייע בהגנה על החיים ותשמש כעדכון הכרחי בהתחשב בהגבלות החדשות שהורשו להיכנס לתוקף ביוטה לאחר ביטול הזכות החוקתית להפלות.

בזמן שתדלנות נגד החקיקה, Planned Parenthood, שמנהלת שלוש מתוך ארבע המרפאות ביוטה, אמרה כי היא תפגע באופן דרמטי ביכולתו של הארגון לבצע הפלות ברגע שהיא תיכנס לתוקף. ג’ייסון סטיבנסון, הלוביסט של האגודה, אמר ביום רביעי שהארגון יבדוק כעת את הנוסח, ההשלכות והאם הוראות אחרות של הצעת החוק מאפשרות למרפאות להגיש בקשה לרישיון מסוג חדש לביצוע שירותים מקבילים לבתי חולים.

בהתבסס על הפרשנות של Planned Parenthood, אמר בראיון, מרפאות לא יוכלו עוד לספק הפלות ברישיונות הנוכחיים שלהן. עם זאת, הם מתכננים להמשיך לספק את רוב השירותים שלהם כגון בדיקות STI, בדיקות הריון, בדיקות סרטן וכריתת כלי דם. סטיבנסון אמר שהם “בוחנים מקרוב” אפשרויות רישוי אחרות “מקבילות לבתי חולים” שנקבעו בחקיקה, אך לא אמרו אם המרפאות יתחילו בשלב זה.

ג’יל ויקורי, דוברת איגוד בתי החולים של יוטה, אמרה בדוא”ל כי “מוקדם מדי להגיב” אם בתי חולים יכולים להיות בקרוב ספקי ההפלות היחידים ביוטה, וציינה שכל אחד מהם “יצטרכו לקבוע כיצד הם בוחרים”. להמשיך.”

אם המרפאות יפסיקו לספק הפלות, מומחים אומרים שהם מודאגים עלויות הטיפול הגבוהות יחסית של בתי חולים ומחסור בכוח אדם יקשה על ביצוע הפלה חוקית ביוטה, למרות שהחוק אינו מגבלה במפורש על מי שמחפש אותם במדינה , שם הם נשארים חוקיים עד 18 שבועות.

ד”ר קרול ג’ופה, פרופסור מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו, שכתבה על ההשפעות החברתיות של טיפולי בריאות הרבייה, אמרה שלילת רישיונות במרפאות תשנה את האופן שבו ניתנו הפלות במשך יותר מ-50 שנה. היסטורית, מטופלים עם הריונות בעלי סיבוכים נמוכים עברו הפלות במרפאות חוץ, אשר בממוצע מסוגלות לספק אותן בעלות נמוכה יותר.

“כל דבר בבית חולים יקר יותר מאשר במרפאה. אם עושים הפלה בבית חולים, אתה צריך יותר כוח אדם”, אמרה, וציינה שבתי חולים, עם צוותים של מרדימים, רופאים ומנתחים סיפקו אותם באופן היסטורי בתרחישי חירום.

אתגר נוסף שעומד בפני בתי חולים כבר עמוסים מדי הוא כוח האדם, אמר ג’ופה, הן במונחים של גיוס והן בקבלת כוח אדם לבצע הפלות. במיוחד במדינות שבהן הרגשות נגד הפלות חזקים, ייתכן שרופאים או אחיות רבים בבתי חולים לא ירצו לספק אותם, היא הוסיפה.

“אתה צריך לשאוב ממאגר שאולי או לא אוהד להפלות, בניגוד למרפאה שבה אתה לא הולך לעבודה אלא אם כן אתה מחויב להפלה כחלק משירותי הבריאות”, אמר ג’ופה.

תומכי הפלות אומרים שהבלבול נובע משפה לא ברורה לגבי תהליך ביטול הרישוי הכלול בחקיקה. היא אוסרת על מרפאות לקבל רישיונות חדשים החל מה-2 במאי ומכניסה איסור מלא ב-1 בינואר 2024. עם זאת, הפרקליטים מודאגים מהוראה נפרדת בהצעת החוק בת 1,446 השורות המציינת על פי חוק המדינה כי הפלות מותר לבצע רק ב בתי חולים, מה שהופך את מועדי הרישוי ללא רלוונטיים.

החקיקה הממוקדת במרפאה העלתה גם שאלות לגבי אילו חתכים באוכלוסייה היו מושפעים ביותר ואילו סוגי מתקנים מצוידים בצורה הטובה ביותר לספק טיפול מיוחד למטופלים ללא קשר להכנסה או מיקומם.

אם מרפאות יפסיקו לספק הפלות – כבר במאי או בסוף השנה הבאה – זה עלול להפנות אלפי חולים פוטנציאליים לבתי חולים ולאלץ את המנהלים לתכנן מדיניות חדשה כדי לספק הפלות אלקטיביות להריונות עם סיבוכים נמוכים. לשם כך ידרוש הרחבת השירותים שלהם מעבר לנוהלי החירום שהם סיפקו בעבר, מה שמעורר שאלות לגבי השפעת המשמרת על הקיבולת, כוח האדם, רשימות ההמתנה והעלויות לחולים. בערך 2,800 נשים ביוטה ספגו הפלות בשנה שעברה.

איגוד בתי החולים של יוטה אמר שאף בתי חולים לא סיפקו הפלות אלקטיביות במדינה בשנה שעברה. היא סירבה לענות על שאלות לגבי האם קיימות תוכניות להכיל מטופלים נוספים שעלולים לפנות לטיפול אם מרפאות ייסגרו.

ההגבלות החדשות ישפיעו ככל הנראה על אלו המבקשים להפסיק הריונות עם סיבוכים נמוכים באמצעות תרופות, המהוות את רוב ההפלות ביוטה ובארצות הברית. תרופות להפלה מאושרות עד 10 שבועות של הריון, לרוב ניתנות במרפאות ומאז שינוי כללי ה-FDA בעידן המגיפה, ניתנות יותר ויותר באמצעות רפואה טלפונית.

ביוטה, רופאים בשלושה מיקומים המנוהלים על ידי Planned Parenthood ורביעי על ידי מרכז הנשים העצמאי Wasatch בדרום סולט לייק סיטי מספקים את רוב ההפלות. החוק החדש מקבל משמעות נוספת על רקע הלמבואה המשפטית סביב חוקי הפלות אחרים שנחתמו ביוטה.

פסיקת בית המשפט העליון בשנה שעברה הביאה שני סעיפי חקיקה שעברו בעבר – איסור 2019 על הפלה לאחר 18 שבועות ואיסור 2020 על הפלות ללא קשר לשליש, עם מספר חריגים כולל מקרים של סיכון לבריאות האם וכן אונס או גילוי עריות. המשטרה. אגודת ההורות המתוכננת של יוטה תבעה את האיסור ב-2020, וביולי, בית משפט במדינה עיכב את יישומו עד שניתן יהיה לפתור אתגרים משפטיים. האיסור של 18 שבועות הוא מאז חוק דה פקטו.

תומכי הגישה להפלות דחו את האיסור על המרפאות השנה כדלת אחורית בה משתמשים מחוקקים נגד הפלות כדי להגביל את הגישה בזמן שבתי המשפט דנים. אם ההפלות היו מוגבלות ללא קשר לטרימסטר לנסיבות החריגות, לסגירות יהיו השלכות רחבות פחות על חולים המבצעים הפלות אלקטיביות משבוע אפס עד 18 שבועות להריון.

החוק גם מבהיר את ההגדרה של הפלה כדי לתת מענה לדאגות לאחריות משפטית שספקים השמיעו לגבי האופן שבו מנוסחים חריגים בחוק המדינה – הוראה שהמושל והמחוקקים הרפובליקנים כינו פשרה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות