כוורת עולמית

בני ערובה מצרפת וארה”ב שוחררו במערב אפריקה לאחר שנים של שבי

 – העיתונאי הצרפתי אוליבייה דובואה ועובד הסיוע האמריקני ג’פרי וודקה הוצגו שניהם במסיבת עיתונאים ביום שני בבירת ניז’ר ​​לאחר שהיו בני ערובה במשך שנים על ידי חמושים איסלאמיסטים.

דובואה נחטף במאלי ב-2021, בעוד שוודקה נחטף בניז’ר ​​השכנה ב-2016.

“לאחר מספר חודשים של מאמצים, השלטונות בניגריה השיגו את שחרור שני בני הערובה מידיהם של (JNIM), קבוצת טרור פעילה במערב אפריקה ובסאהל”, אמר שר הפנים של ניז’ר, האמאדו אדאמו סולי, לעיתונאים בנמל התעופה, לצדו. שני הגברים.

JNIM היא שלוחה ממערב אפריקה של אל קאעידה.

דובואה, שנעלם מהעיר גאו שבצפון מאלי באפריל 2021, הופיע בסרטון באוגוסט האחרון, וקרא לרשויות לעשות כל שביכולתם כדי לשחרר אותו מחוטפיו האיסלאמיסטים.

“זה ענק בשבילי להיות כאן היום”, אמר ביום שני. “לא ציפיתי לזה בכלל. אני מרגיש עייף אבל אני בסדר”.

נשיא צרפת עמנואל מקרון הודה לניז’ר ​​על עזרתה בהבטחת שחרורו של הדובואה.

היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן, ג’ייק סאליבן, צייץ על שחרורו של וודקה מוקדם יותר באותו היום.

“אני שמח והקלה לראות את שחרורו של בן הערובה האמריקני ג’ף וודקה לאחר למעלה מ-6 שנים בשבי”, אמר סאליבן בטוויטר. “ארה”ב מודה לניז’ר ​​על עזרתה להחזיר אותו הביתה לכל מי שמתגעגע ואוהב אותו”.

נסיבות השחרור של השניים לא התבררו מיד.

חטיפות הן טקטיקה נפוצה יחסית על ידי מורדים איסלאמיסטים הקשורים לאל-קאעידה ולמדינה האסלאמית, שצברו קרקע ברחבי אזור הסאהל בעשור האחרון, הרגו אלפים ועקרו יותר משני מיליון בני אדם בתהליך.

קבוצות אלה הכריזו שוב ושוב על אזרחים צרפתים במערב אפריקה כמטרות מאז התערבות צבאית של צרפת ב-2013 דחקה אותם לאחור שנה קודם לכן.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות