ספינת תקיפה אמפיבית של ארה”ב מצטרפת לתרגילים בדרום קוריאה
כוורת עולמית

ספינת תקיפה אמפיבית של ארה”ב מצטרפת לתרגילים בדרום קוריאה

ספינת תקיפה אמפיבית של ארה”ב מצטרפת לתרגילים בדרום קוריאה

בוסאן, דרום קוריאה (רויטרס) – כוחות דרום קוריאה וארה”ב פתחו בתרגילי הנחיתה האמפיביים הגדולים ביותר מזה שנים בהשתתפות ספינת תקיפה אמפיבית אמריקאית, אמרו גורמים רשמיים ביום חמישי, יום לאחר שצפון קוריאה ביצעה ניסוי של ארבעה טילי שיוט ארוכי טווח.

האי USS Makin עגנה ביום רביעי בבסיס ימי בעיר הנמל בוסאן בדרום מזרח כדי להצטרף לתרגיל סאנגיונג, שהחל ביום שני ליד פוהאנג בחוף המזרחי של קוריאה הדרומית ויימשך עד ה-3 באפריל.

כ-12,000 מלחים ונחתים משתי המדינות ישתתפו, וכך גם 30 ספינות מלחמה, 70 מטוסים ו-50 כלי רכב אמפיביים, אמר צבא דרום קוריאה.

שעות לפני שהספינה עגנה, צפון קוריאה שיגרה ארבעה טילי שיוט מול החוף המזרחי שלה, כך מסרה דרום קוריאה, במחאה לכאורה על התרגילים המתמשכים של ארה”ב ודרום קוריאה.

קפטן טוני צ’אבס, מפקד האי מאקין, אמר שהשיגורים היו “הסלמה”, וכי התרגילים המשולבים עם דרום קוריאה נועדו לבנות “זיכרון שרירים” כדי להגיב למשבר במידת הצורך.

“לא משנה מאיפה בא האיום הזה. אנחנו מבטיחים שאנחנו מסוגלים לצבור כוחות כדי לשמור על עליונות ימית ואווירית ולהגן על צפון מזרח אסיה או על כל אזור הודו-פסיפיק”, אמר צ’אבס לכתבים על סיפון הספינה.

האי מקין נושא 10 מטוסי חמקן F-35 בנוסף לעשרות כלי רכב משוריינים. סיפון הבאר של הספינה, שניתן להציף כדי לספק גישה ישירה לים, מאפשר לה לשגר ולשחזר ספינות נחיתה וכלי רכב אמפיביים אחרים, אמר צבא ארה”ב.

“הדבר הגדול ביותר שלנו הוא שיש לנו את כל הנחתים”, אמר קצין ההסברה של האי מאקין, סגן ג’ארד ריד-דיקסון. “אנחנו יכולים לקחת אנשים לכאן ולהניח אותם על הקרקע כדי לתפוס אזור אם נצטרך”.

בעלות הברית היו אמורות לסיים 11 ימים מתרגילי האביב הקבועים שלהן, הנקראים Freedom Shield 23, ביום חמישי, אם כי יש להם תרגילי אימון שדה נוספים תחת השם Warrior Shield.

פיונגיאנג התרפקה זה מכבר על תרגילים שערכו כוחות דרום קוריאה וארה”ב, ואמרה שהם מתכוננים לפלישה לצפון. דרום קוריאה וארה”ב טוענות שהתרגילים הם הגנתיים בלבד.

בשבוע שעבר ירתה צפון קוריאה טיל בליסטי בין-יבשתי לים בין חצי האי הקוריאני ליפן ב”אזהרה לאויבים”, וביצעה בסוף השבוע את מה שהיא כינתה סימולציה של מתקפת נגד גרעינית נגד ארה”ב ודרום קוריאה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות