מפקד כבאות המשטרה, מפרסם סרטון של ירי למוות
כוורת עולמית

מפקד כבאות המשטרה, מפרסם סרטון של ירי למוות

מפקד כבאות המשטרה, מפרסם סרטון של ירי למוות

FAIRFAX, Va. (AP) – שוטר בצפון וירג’יניה פוטר לאחר שירה ופצע אנושות אדם בחשוד בגניבה מחנות בחודש שעבר בעקבות מרדף רגלי בקניון הומה אדם.

מפקד משטרת מחוז פיירפקס, קווין דייויס, הודיע ​​ביום חמישי על הפיטורים במסיבת עיתונאים שבה פרסם גם צילומי מצלמות גוף המציגים את הירי של טימותי מקרי ג’ונסון מחוץ למרכז טייסונס קורנר ב-22 בפברואר.

שני קצינים שרדפו אחרי ג’ונסון באותו לילה ירו בכלי הנשק שלהם, אמר דייוויס. מי שירה את הסבב הקטלני פוטר מהמחלקה, והשוטר השני נשאר בתפקיד מוגבל בזמן שהחקירה נמשכת.

הקצין שפוטר, סמל ווסלי שיפלט, הפגין “כישלון לעמוד בציפיות של הסוכנות שלנו, במיוחד שימוש במדיניות כוח”, אמר דייוויס.

הסרטון עצמו מציג מרדף לילי שנמשך פחות משתי דקות, ומסתיים במה שנשמע כמו שלוש יריות. ניתן לשמוע קצין אומר “תפסיק להגיע”, אבל הסרטון עצמו מואר במעומעם וקשה לראות את ג’ונסון בפרט.

“לא פעם, צילומי מצלמות הגוף של המשטרה מדברים בעד עצמם”, אמר דייוויס. “הפעם זה לא.”

המשטרה גם פרסמה סרטון שבו נראה כי ג’ונסון לוקח שני זוגות משקפי שמש מחנות כלבו נורדסטרום, ומפעיל אזעקות כשהוא יצא מהחנות. האבטחה בחנות הכלבו הזעיקה את השוטרים, שהוטלו על סיור בקניון.

המשטרה הראתה את הסרטון למשפחתו של ג’ונסון ביום רביעי, יום לפני הפרסום. לאחר שצפה בו, עורך דין המשפחה קארל קרוז כינה את מותו של ג’ונסון “הוצאה להורג על ידי שוטר במחוז פיירפקס”.

אמו של ג’ונסון, מליסה ג’ונסון, אמרה שדיוויס “צייר חצי אמת שלילית על הבן שלנו” כשתיאר את ג’ונסון מיד לאחר הירי כאדם עם “עבר פלילי אלים משמעותי”.

לג’ונסון לא היה עבר פלילי במחוז פיירפקס, כך עולה מרישומי בית המשפט. אכן היו לו הרשעות תקיפה ונשק נגדו במרילנד ובמחוז קולומביה.

לא הוגשו כתבי אישום נגד השוטרים. עורך הדין של מחוז פיירפקס, סטיב דסקאנו, אמר שהוא בוחן את המקרה ויקבל החלטה בשבועות הקרובים.

פרסום הסרטון מגיע כאשר שבעה סגני השריף של וירג’יניה במחוז הנריקו, ליד ריצ’מונד, ושלושה עובדי בית החולים הואשמו ברצח מדרגה שנייה במותו של אסיר שחור עם בעיות נפשיות. אירבו אוטיאנו מת בעת שהועבר לבית חולים ממלכתי; סרטון שפורסם ביום שלישי במקרה של אוטיינו מציג את הצירים והעובדים שמקיפים ומצמידים את אוטיינו לרצפה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות