כוורת עולמית

צפון מקדוניה תעביר 12 מסוקי קרב לאוקראינה

סלביאנקה פטרובסקה, שרת ההגנה של צפון מקדוניה, אמרה כי ממשלת מקדוניה תציע להעביר 12 מסוקי תקיפה מדגם Mi-24 לאוקראינה. מקור: סוכנות הידיעות הצפון מקדונית Nezavisen, המצטטת את פטרובסקה בשידור ערוץ הטלוויזיה Alsat, כפי שדווח על ידי פרבדה האירופית פרטים: פטרובסקה ציינה כי המטה הכללי של צפון מקדוניה השלים ניתוח האם המדינה יכולה לספק לאוקראינה מסוקי Mi-24. כפי שהיא מציינת, הצעה תועלה בישיבת הממשלה ב-29 במרץ כדי לקבל החלטה.

היא הדגישה כי החלטה זו לא תשפיע על יכולת הלחימה של צבא צפון מקדוניה. ציטוט: “כל הציוד שהועבר עד כה, מלבד העובדה שהוא לבקשת האוקראינים, הם צריכים אותו, וזה ציוד שהצבא האוקראיני משתמש בו במיומנות. זהו ציוד שלפי התוכניות שלנו מגיע לסוף חיי השירות שלו”, אמרה פטרובסקה. פרטים: משרד הביטחון ירכוש גם מסוקים רב-תכליתיים חדשים, ככל הנראה שמונה יחידות. על פי אתר החדשות הפולני Defense24, רק 2 מתוך 12 מסוקי התקיפה Mi-24 ו-4 מסוקי Mi-8/17 רב-תכליתיים במדינה נמצאים כיום בשימוש.

ארבעת המסוקים הללו וארבעה מטוסי Mi-24B נוספים שודרגו בעשור האחרון בשיתוף פעולה עם חברת אלביט מערכות הישראלית. הם הותאמו לאינטראקציה עם כוחות נאט”ו ומצוידים באוויוניקה המאפשרת שימוש במשקפי ראיית לילה (NVG) ובמערכת ראיית הלילה של Aviators Head-Up Display (ANVIS/HUD). רקע: באוגוסט האחרון מסרה צפון מקדוניה לאוקראינה ארבעה מטוסי תקיפה מדגם Su-25 שרכשה מקייב במהלך העימות ב-2001. צפון מקדוניה גם תרמה טנקי T-72 סובייטיים לאוקראינה, אותם תכננה להוציא משירות בשנים הקרובות.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
1 תגובה
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
מקס

חבל על המסוקים!

נערך לאחרונה 1 שנה לפני על ידי מקס