מקור: Midjourney (פורבס)
מקור: Midjourney (פורבס)
כוורת עולמית

צלמים מביעים דאגות מההשפעה של תמונות שנוצרו על ידי AI על המציאות

לאחרונה, אולי שמעתם את השם של אפליקציית בינה המלאכותית ששימשה ליצירת תמונות מזויפות של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ והאפיפיור פרנציסקוס . תמונות אלו נוצרו על ידי Midjourney , מחולל תמונות בינה מלאכותית.

Midjourney: השם של אפליקציית AI המשמשת ליצירת תמונות מזויפות של טראמפ ואפיפיור
מחולל התמונות בינה מלאכותית הפסיק להציע הורדות בחינם עקב ביקוש עצום וניצול לרעה של של הפלטפורמה, לדברי המנכ”ל שלו דיוויד הולץ

התמונות המזויפות של האפליקציה, שהיו כל כך מציאותיות שהן עבדו חלק מהמשתמשים לחשוב שהן אמיתיות, הפכו לוויראליות ברשתות החברתיות.

תמונה פופולרית אחת, שהראתה את האפיפיור פרנציסקוס לובש מעיל נפוח לבן, שותפה מיליוני פעמים והניעה את טוויטר להוסיף פתק המבהיר שהתמונה מזויפת.

בשבוע הקודם, תמונות של דונלד טראמפ נתפס על ידי שוטרים הופיעו ברשת על רקע ספקולציות לגבי הגשת כתב אישום אפשרי שלו, וזכו לתשומת לב משמעותית. אבל מאוחר יותר התגלו תמונות אלה שנוצרו ממוחשב והופקו בעזרת Midjourney.

Midjourney הוקמה על ידי דייוויד הולץ ביולי 2022, היא מחולל תמונות המופעל על ידי בינה מלאכותית הדומה ל-DALL-E של OpenAI. זה נוצל ליצירת תמונות שנוצרו על ידי AI של דמויות בולטות כמו מנכ”ל טוויטר אילון מאסק והנשיא ולדימיר פוטין בעבר.

Midjourney מספקת כיום שלוש אפשרויות מנוי החל מיום רביעי, עם תוכנית בסיסית זמינה במחיר של $10 לחודש, בעוד שהתוכנית הסטנדרטית והמקצוענית מגיעות עם עמלות חודשיות של $30 ו-$60 בהתאמה, לפי האתר הרשמי.

כשתמונות שנוצרו בינה מלאכותית הולכות ומתוחכמות, צלמים מקצועיים מעלים חששות לגבי הקושי להבחין בינם לבין תמונות אמיתיות.

צלמים מביעים דאגות מההשפעה של תמונות שנוצרו על ידי AI על המציאות

אדם חאן, צלם שבסיסו בבריטניה, הביע את חששותיו בנוגע להשפעה של תמונות שנוצרו על ידי בינה מלאכותית. על הקו שבין מציאות לבדיה.
“התמונות הללו, שנוצרו על ידי אלגוריתמים של למידת מכונה, יכולות להיות מציאותיות להפליא, ולטשטש את הגבול בין מציאות לבדיה”, אמר ל-Insider.
הצלמת המקצועית, פרסלי אן, מלוס אנג’לס, מסכימה שהחלטתה של מידג’ורני להשבית את התנסות בחינם הייתה הכרחית “עד שיושוו הגנות”.
“אני לא חושבת שהחוקים ברורים בנושא ועד כמה AI יכול להיות מזיק”, אמרה אן. “ככל שהדברים מתקדמים, זה אפילו יכול לפגוע בפרנסתם של אנשים”.

על המשתף

מקס

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
4 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
בן דור יוסי

מפחיד! אפשר לתפור כל אחד בלי בעיה. תמונה אחת יכולה ליצור כאוס אמיתי.

מיכל זייסמן

וואו זה נראה ממש אמיתי. מקווה שיש דרך לסרוק ולקבל מיידע אם התמונה אמיתית. אם לא? זה יגרום להרבה פייק.

אקזמה

הולך לגרום להרבה בעיות. עדיין ב beta וכבד גורם לבעיות. תמונת האפיפיור וטראמפ הפילו את הרשת עם הזיופים.

בילבי

הולך להיות מעניין. AI הולך לשנות את העולם.