כוורת העולם הערבי

יורש העצר מדגיש מטרות נעלות להגנה על כדור הארץ במהלך פגישה עם אסטרונאוטים סעודים

דיווח בעיתון הסעודי

ג’דהיורש העצר, ראש הממשלה ויו”ר מועצת החלל העליונה מוחמד בן סלמאן קיבל את האסטרונאוטים הסעודים רייאנה ברנאווי, עלי אל-קרני, מריאם פרדוס ועלי אל-ג’אמדי, לפני שיגור המשימה המדעית של סעודיה לתחנת החלל הבינלאומית עם האסטרונאוטית הערבית והמוסלמית הראשונה על סיפונה.

בפנייה אליהם הדגיש יורש העצר כי משימתם נושאת מטרות נעלות להעצים אנשים, להגן על כדור הארץ ולפתוח אופקים חדשים באמצעות מספר מחקרים שיבצעו האסטרונאוטים בתחומי הבריאות והקיימות הסביבתית. הוא איחל להם הצלחה במשימתם וחזרה בטוחה למולדת.

ברנאווי ואל-קרני ייצאו למשלחת החלל המונומנטלית שלהם ב-9 במאי תוך כדי על פרדוס ואל-ג’אמדי יוטלו משימות בתחנת כדור הארץ כדי לתמוך בברנאווי ובאל-קרני במהלך משימתם המדעית. ברנאווי ואל-קרני יפצצו מפלורידה במשימה פרטית לתחנת החלל הבינלאומית (ISS).

ה יורש העצר בירך את האסטרונאוטים על שעברו את תוכנית ההסמכה בהצלחה. הוא הדגיש את תפקידו של תחום החלל כאחד המגזרים התורמים לשיפור התחרותיות הבינלאומית של הממלכה, ואת החשיבות של חקר החלל לשרת את המדע והאנושות.

יורש העצר אישר כי האסטרונאוטים מייצגים את היכולות והשאיפות של העם הסעודי לתרום לחידושים ולמחקר החלל כדי למצוא פתרונות ברי קיימא לטובת האנושות. הוא התייחס גם לתקוות הרבות שתלו באסטרונאוטים ברנאווי ואל-קרני, בהיותם שגרירים ונציגים של המולדת בתחנת החלל הבינלאומית.

האסטרונאוטים מצידם הביעו את גאוותם לפגוש את יורש העצר והודו לו על התמיכה המתמשכת. ברנאווי ואל-קרני אישרו את מוכנותם המלאה למשימה ההיסטורית, מצפים להותיר חותם בתחום החלל ולהעשיר ניסויים מדעיים המשרתים את האנושות, בעוד פרדוס ואל-ג’אדי הביעו את גאוותם ושמחהם.

ברנאווי, חוקרת סרטן השד, תהפוך לאישה הסעודית הראשונה שמטיילת לחלל ותצטרף למשימה על ידי עמית סעודי עלי אל-קרני, טייס קרב.

טיסת חלל היסטורית זו מאשרת את מחויבותה של הממלכה לתמוך במאמצי חקר החלל, לעודד מחקר מעשי בתחום זה ולחזק את תפקיד האזרחים בתוכניות החלל ובתחומי המדע והטכנולוגיה שלה. מטרת זאת היא להשיג את המטרות של חזון הממלכה 2030, המבקש להדגיש את תפקידה של הממלכה בגזרת החלל והטכנולוגיות שלה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות