כוורת העולם הערבי

למעלה משני מיליון מתפללים מגיעים לתפילות מיוחדות, מחפשים את לילאטול קאדר במסגדים הקדושים

דיווח בעיתון הסעודי

MECCA למעלה משני מיליון מתפללים התגודדו במסגד הגדול במכה ובמסגד הנביא במדינה כדי להעלות את אישה ותפילות לילה מיוחדות של טאראוויה וקיימולל ב-27.ה’ ליל הרמדאן ביום שני, שלדעתו הרווחת הוא Laylatul Qadr, ליל הכוח.

הנשיאות הכללית לענייני שני המסגדים הקדושים הודיעה על הצלחת תוכניתה לאפשר למאמינים לבצע את הטקסים שלהם בקלות ובנוחות וזאת באמצעות מעקב בשטח של השייח’ עבדול רחמן אל-סודייס, ראש הנשיאות. . כמעט מיליון וחצי עולי רגל ומתפללים בעומרה השתתפו בתפילות הלילה המיוחדות של Taraweeh ו-Qiyamullail שהסתיימו בתחינה המיוחדת, בראשות שייח’ סודאיס במסגד הגדול.

הייתה זרימה חסרת תקדים של המאמינים למסגדים הקדושים ב-27ה’ ליל הרמדאן. הקוראן הקדוש התגלה לנביא (עליו השלום) בליל הכוח שעדיף מאלף חודשים. השלטונות הסעודים עשו סידורי אבטחה משוכללים לזרימה חלקה של המתפללים ומאפשרים להם לבלות את הלילה המבורך באווירה רוחנית ושלווה ביותר.

באווירה רוחנית שאין שניה לה שחודש הצום הציע, המאמינים ערכו אומרה ועסקו בתחנונים, חיפשו את לילאטול קאדר ואת האינסוף הברכות והסליחה מאללה הכול יכול. כל קומות המסגד הגדול וחצרותיו היו מלאות במתפללים, ושורות המתפללים זלגו לרחובות אזור החראם המרכזי.

הנשיאות תגברה את צוותי השטח במטרה לארגן כניסה חלקה ומסודרת של עולי רגל ומתפללים למסגד הגדול בתיאום עם כל הגורמים וכוחות הביטחון הנוגעים בדבר.

עולי הרגל והמתפללים באומרה נכנסו בצורה חלקה דרך 118 שערים, כולל שלושה שערים לכניסת מבצעי אומרה, 68 שערים למתפללים, 50 שערים למקרי חירום ו-40 שערים פנימיים, בתמיכת כל הצוותים האנושיים והטכניים.

המתפללים התפללו באווירה רוחנית, בתמיכת מערכת משולבת של שירותים שפעלה משעות הבוקר המוקדמות כדי להבטיח את שלומם, ביטחונם ונוחותם.

הנשיאות גייסה משאבים אנושיים ומכניים כדי לשרת את מבקרי המסגד הגדול. זה כלל פריסת 4,000 עובדים ברחבי המסגד הגדול וחצרותיו, שטיפת המסגד הגדול עשר פעמים במהלך היום, שימוש ביותר מ-80,000 ליטר של חומרי חיטוי, 1,600 מטהרי ריח, ועיקור המסדרונות והחצרות של המסגד הגדול מסביב לשעון בכ-15,000 ליטר. של מעקרים, שבוצעו על ידי יותר מ-70 צוותי שטח.

הנשיאות סיפקה יותר מ-5,000 כלי רכב רגילים לתחבורה, 3,000 רכבים חשמליים, 200 מדרגות חשמליות ו-14 מדרגות נעות לשירות קשישים ואנשים עם צרכים מיוחדים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות