כוורת עולמית

סרטון חדש ודרמטי מניו יורק מתעד נוסע ברכבת התחתית מרתק חסר בית בתקרית קטלנית במנהטן השבוע.

הנוסע בן ה-24 נכנס לאחר שההומלס, שזוהה על ידי מקורות כג’ורדן נילי, בן 30, החל להתפרץ באגרסיביות ברכבת F לכיוון צפון ביום שני אחר הצהריים. “הוא התחיל לצרוח”, אמר העיתונאי העצמאי חואן אלברטו ואסקז בספרדית במהלך ראיון ביום שלישי, בהתייחסו לאדם שהתפרע.

הוא התחיל לצרוח בצורה אגרסיבית”, אמר ואסקז ל”פוסט”. “הוא טען שאין לו אוכל, שהוא לא שתה, שהוא עייף ושלא אכפת לו להעצר. הוא התחיל לצרוח את כל הדברים האלה, הוריד את הז’קט שלו, ז’קט שחור שהיה לו, וזרק אותו על הקרקע”.

זה הרגע שבו הוא אמר שהנוסע ניגש מאחורי נילי והוריד אותו לקרקע בחנק – והחזיק אותו כך כ-15 דקות, אמר ואסקז.

הסרטון הארוך כשלוש דקות וחצי שצילם ואסקז מציג את רוכב הרכבת התחתית הבלונדיני שוכב על רצפת הרכבת עם זרועו כרוכה סביב צווארו של האיש.

הרכבת נעצרה, כשהדלתות נפתחו, בתחנת ברודווי-לאפייט/רחוב בליקר, שם אמר ואסקז שרשות הרכבות התקשרו למוקד 911.

נילי – שגר ברחובות והייה בעל היסטוריה של בעיות נפשיות – איבד את ההכרה לאחר שנחנק, ועובדי EMS בתחנה לא הצליחו להחיות אותו, אמרו מקורות משטרה ואכיפת חוק.

ה-נוסע – שלפי המקורות אמרו שהוא יוצא נחתים – נלקח למעצר ושוחרר מאוחר יותר ללא אישומים. החקירה נמשכת והרשויות המתינו לתוצאות הנתיחה לפני שהחליטו אם להגיש כתב אישום נגד הצעיר, אמרו מקורות.

הוא סירב להגיב כאשר נשאל עך ידי-The Post ביום שלישי, ואמר: “אני לא מעוניין לענות על שאלות, תודה לך.”

ואסקז, שהיה בדרכו ליונקרס בערך בשעה 14:30. ביום שני, אמר שנילי נכנס לרכבת בתחנת השדרה השנייה – והתחיל במהירות לצרוח ולצעוק על הנוסעים, מה שגרם לרבים להתרחק. סרטון שצולם מאוחר יותר מראה את האיש מנופף בזרועותיו ורגליו במאמץ להשתחרר, כאשר הוסע מרתק אותו במנעול ראש ועובר אורח אחר עוזר להחזיק אותו על רצפת הרכבת התחתית.

“הוא הזיז את זרועותיו אבל הוא לא יכול היה לבטא כלום”, אמר ואסקז על נילי. “כל מה שהוא יכול לעשות זה להזיז ידיים. “ואז פתאום הוא פשוט הפסיק לזוז”, נזכר ואסקז. “לא היה לו כוח.”

בסרטון ניתן לשמוע אדם המביע דאגה לשלומה של נילי מחוץ למצלמה. האיש שעזר לנוסע להחזיק את נילי למטה עונה כי, “הוא לא לוחץ יותר.” לאחר מכן השניים שחררו את נילי לאחר מספר שניות, והשאירו אותו שוכב על הצד על הקרקע.

“אף אחד מאיתנו שהיינו שם לא חשב שהוא בסכנת מוות”, אמר ואסקז. “חשבנו שהוא פשוט התעלף או שנגמר לו האוויר.” ואסקז אמר כי היו לו רגשות מעורבים לגבי המפגש הקטלני – במיוחד מכיוון שלדבריו נילי לא תקף פיזית אף אחד ברכבת לפני שהורידו אותו.

על המשתף

בן דור יוסי

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
4 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
מיכל זייסמן

עצוב, אם הוא לא תקף אף אחד למה להרוג אותן?

מקס

פשוט עצוב. 🙁

מקס

לא הבנתי למה זה היה נחוץ אם ההומלס לא פגע באיש. עצוב ומטורף. מקווה שיואשם ברצח..מרינס או לא!

יהודיה

מטריד מאוד!