כוורת ספורט

למה קארים בנזמה עוזב את ריאל מדריד?

תקופתו של קארים בנזמה בריאל מדריד הספרדית הגיעה לסיומה לאחר שהמועדון אישר רשמית שהוא יעזוב הקיץ.

הצרפתי זולל השערים הפך לווינר אמיתי במהלך 13 שנות הקשר שלו עם הבלאנקוס, אבל בקרוב יספק את שירותיו במקום אחר.

בנזמה זכה בכדור הזהב לשנת 2022 כפרס על עונה אדירה כאשר כבש 44 שערים והיה בעל השפעה עצומה בניצחונותיה של מדריד בליגת האלופות, בלה ליגה וסופרקופה דה אספנה. הוא מלך השערים השני בגודלו של ריאל אי פעם וזכה ב-24 תארים מדהימים בזמן שהיה בברנבאו.

אז למה בנזמה עוזב את ריאל עכשיו? הנה איך הסאגה התנהלה עד כה.

קארים בנזמה
קארים בנזמה זכה בכדור הזהב לשנת 2022 / Aurelien Meunier/GettyImages

בתחילת יוני, ‘90 דקות’ הבין שבנזמה הודיע ​​לנשיא מדריד פלורנטינו פרס שהוא יעזוב בסוף החודש, במקביל לסיום חוזהו.

למרות שהייתה לו שורה של מועדונים לבחירה, הוא החליט לעבור למזרח התיכון ובחר באלופת ערב הסעודית החדשה שהוכתרה אל-איתיחאד כמועדון הבא שלו.

עם זאת, לאחר שסיפר לפרז ושות’ על החלטתו לעזוב, הוא שינה את דעתו, ולכאורה התכוון להמשיך לעשות את העבודה שלו תחת קרלו אנצ’לוטי בסנטיאגו ברנבאו.

“למה אני הולך לדבר על העתיד אם אני במדריד? הדבר שמדבר הוא האינטרנט והמציאות היא לא האינטרנט”, אמר בנזמה בטקס הענקת פרסים כשנשאל לגבי עתידו.

קארים בנזמה, כריסטיאנו רונאלדוקארים בנזמה, כריסטיאנו רונאלדו
קארים בנזמה יכול להצטרף לכריסטיאנו רונאלדו בסעודיה / מתיו אשטון – AMA/GettyImages

שחקן בשוק עם מוניטין כה גבוה ברמת העילית ימשוך בדרך כלל כמה מהמועדונים הגדולים באירופה. עם זאת, המהלך הבא של בנזמה כבר הוחלט.

’90 דקות’ מבין שבנזמה בחן אפשרויות להצטרף לקבוצה מערב הסעודית ובחר באל-איתיחאד האלופה על חוזה לשנתיים שיביא לחלוץ שכר שנתי של 100 מיליון יורו. ייתכן שההצעה הכספית הובילה את בנזמה לבחור במזרח התיכון, גם אם כמה מהמועדונים הגדולים באירופה היו רוצים להחתים אותו.

מדריד אמנם הופתעה מהבחירה של בנזמה, אבל קבוצת הסקאוטים שלה, בראשות ג’וני קלפאת, כבר הכינה רשימה של מחליפים פוטנציאליים.

חלוץ טוטנהאם, הארי קיין, הוא החלוץ האידיאלי של המועדון להחתים הקיץ, בעוד קאי האורץ, ויקטור אוסימהן וג’וסלו נמצאים גם הם ברשימה הקצרה שלהם.

קארים בנזמה, קרלו אנצ'לוטיקארים בנזמה, קרלו אנצ'לוטי
קרלו אנצ’לוטי היה רוצה לשמור על בנזמה/מארק אטקינס/GettyImages

בוס מדריד, קרלו אנצ’לוטי, תמך בהחלטתו האחרונה של החלוץ להישאר במקום והכחיש את כל הטענות שמספר תשע שלו יעזוב את המועדון הקיץ.

ככל שהספקולציות סביב הסאגה גברו, אנצ’לוטי נשאל לגבי עתידו של בנזמה במסיבת עיתונאים לקראת המשחק האחרון של מדריד בעונת 2022/23.

“אני מסכים עם קארים, אינטרנט זה לא המציאות”, אמר. “לבנזמה יש עוד שנה של חוזה בריאל מדריד עד 2024 ואין לנו ספקות. אני חושב שזה ברור.

“האגדות של המועדון הזה צריכות לפרוש בריאל מדריד. זה מה שאני מאמין ובמה שהמועדון מאמין. אבל השחקן אולי לא חושב אותו דבר”.

אנצ’לוטי היה להוט להחזיק במלך השערים הראשי שלו לקראת העונה הקרובה. בנזמה היה צפוי להאריך בשנה נוספת, למרות שהעסקה הזו מעולם לא נסגרה.

עם זאת, כשהתקשורת הרשמית של מדריד מצהירה כעת כי הגיבור שלהם החליט לשים קץ לקריירה המפוארת שלו בבירת ספרד, אנצ’לוטי יסרוק את השוק אחר מחליף ראוי.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
2 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
גיא כהן

אחד החלוצים הגדולים בהיסטוריה. רוצח שקט!

Aron Kovalski

עשה בשכל, לא אומרים ל200 מיליון בשנה בלי לשלם שקל מס.