כוורת העולם הערבי

הקבינט מאשר את הפיכת תוכנית Shareek למרכז

ריאד — הקבינט, בראשות האפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים, מלך סלמאן ביום שלישי בארמון אירקה כאן, אישר להפוך את תוכנית חיזוק השותפות במגזר הפרטי (Shareek) למרכז בשם “המרכז לחיזוק השותפות במגזר הפרטי (Shareek), ואישר את ההסדרים הארגוניים של המרכז.

כמו כן, הקבינט אישר הסכם בין ממשלת ערב הסעודית לממשלת מרוקו בתחום שירותי התחבורה האווירית, בין היתר על סדר יומה.

בתחילת הישיבה עודכן הקבינט על תוכנו של הודעה שקיבלו יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן מנשיא הרפובליקה של קוסטה ריקה, רודריגו צ’אבס רובלס, בנוגע ליחסים הבילטרליים בין שתי המדינות הידידותיות. דרכים לתמוך בהם בתחומים שונים.

הקבינט גם סקר את כל הפגישות שהתקיימו בין הממלכה לכמה מדינות במהלך הימים האחרונים כדי להגביר את שיתוף הפעולה ולתמוך בפעולה רב-צדדית בתוך ארגונים וקבוצות בינלאומיות.

בהצהרה לסוכנות העיתונות הסעודית (SPA) בעקבות הישיבה, ממלא מקום שר התקשורת ד”ר מג’ד בין עבדאללה אל-קאסאבי אמר כי הקבינט משבח את תוצאות הפורום ההומניטרי הבינלאומי בריאד, שאורגן על ידי מרכז הסיוע והסיוע ההומניטרי של המלך סלמאן. (KSrelief) בשיתוף עם האו”ם והארגונים הקשורים אליו.

הוא שיבח את המלצות הפורום להגביר מאמצים קולקטיביים בתחומים שיכולים להגיע לפתרונות חדשניים, ברי קיימא ומעשיים לתגובה הומניטרית ולהאיץ את מימוש יעדי הפיתוח בר קיימא.

בהחלטות אחרות הסמיך הקבינט את שר התרבות לדון ולחתום עם הצד הכוויתי על טיוטת מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום התרבותי בין משרד התרבות של ערב הסעודית ומשרד התרבות והמידע של כווית.

היא הסמיכה את שר הסביבה, המים והחקלאות לדון ולחתום עם הצד הג’יבוטי על טיוטת מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום משק החי בין משרד הסביבה, המים והחקלאות של ערב הסעודית ומשרד החקלאות. מים, בעלי חיים ודיג של ג’יבוטי.

כמו כן, הקבינט הסמיך את השר לדון ולחתום עם הצד התאילנדי על טיוטת מזכר הבנות בין משרד הסביבה, המים והחקלאות של ערב הסעודית ומשרד החקלאות והקואופרטיבים של תאילנד בתחום החקלאי.

היא אישרה את הצטרפותה של סעודיה לארגון להגנת הצומח במזרח הקרוב (NEPPO). היא גם אישרה טיוטת מזכר הבנות בין ממשלת ערב הסעודית לממשלת דרום אפריקה לשיתוף פעולה בתחום התקשורת וטכנולוגיית המידע.

הקבינט אישר מזכר הבנות בין ועדת התקשורת, החלל והטכנולוגיה של ערב הסעודית וסוכנות התקשורת הלאומית של ברזיל.

הוא הסמיך את שר החינוך לדון ולחתום עם הצד הבנגלדשי על טיוטת מזכר לשיתוף פעולה מדעי וחינוכי בין משרד החינוך של ערב הסעודית ומשרד החינוך של בנגלדש.

הוא הסמיך את יו”ר מועצת המנהלים של הוועדה לפיקוח גרעיני ורדיולוגי לדון ולחתום עם הצד העיראקי על טיוטת מזכר הבנות בין הוועדה לבקרה גרעינית ורדיולוגית של ערב הסעודית והרשות לפיקוח על מקורות רדיואקטיביים של הרפובליקה של עיראק בתחום הבטיחות הגרעינית והגנת קרינה.

הקבינט הסמיך את שר הסביבה, המים והחקלאות, יו”ר מועצת המנהלים של תאגיד המרת המים המלוחים לדון ולחתום עם הצד היפני על טיוטת מזכר הבנות בין תאגיד הסבת המים המלוחים של ערב הסעודית ואוניברסיטת שינשו ב- יפן בתחום התפלת מי ים.

נמסר כי שר העירייה, הכפר והשיכון ושר האנרגיה מסכימים להגדיר את ההפרות האמורות בסעיף (שלישי) לתקנת העונשים בגין עבירות עירוניות הקשורות לתחנות דלק שבשליטת משרד האנרגיה. ולהטיל את העונשים הקבועים בתקנה.

הקבינט הטיל על שר האנרגיה לתת את החלטות הביצוע הנדרשות וכיצד ליישם אותן. היא גם אישרה את האסטרטגיה של מגזר הכבישים.

היא אישרה את החשבונות הסופיים של הרשות הכללית לתעשייה צבאית ושל הרשות הסעודית לקניין רוחני לשנת כספים קודמת. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות