כוורת העולם הערבי

ערב הסעודית מקבלת משלוח מלא של סירות היירוט HS132 הראשונות מתוצרת בית

דיווח בעיתון הסעודי

DAMMAMמשרד ההגנה של ערב הסעודית והרשות הכללית לתעשייה צבאית (GAMI) הודיעו ביום שלישי על השלמת יישום פרויקט הייצור המקומי של סירות היירוט HSI32.

הייצור והסעודיזציה המקומית של הפרויקט בוצעו בהתאם למפרטים והתקנים הבינלאומיים העדכניים ביותר, וזאת בשיתוף פעולה בין Zamil Offshore Services Company, חברת Advanced Electronics, אחת מחברות הבת של קבוצת CMN הצרפתית, והסעודית. חברת התעשייה הצבאית (SAMI), דיווחה אשרק אל-אווסט.

ההודעה על אספקת המנה האחרונה של סירות יירוט מהירות מגיעה כחלק מהשגת המטרות של יישוב מגזר התעשיות הצבאיות בממלכה. משרד הביטחון ו-GAMI הכריזו על השקת ייצור מקומי ולוקליזציה של סירות המיירט המהירות באוקטובר 2020.

מפקד כוחות חיל הים המלכותיים הסעודיים, סגן גנרל פאהד אל-ג’ופיילי אמר כי מערכת הסירות המיירטת במהירות HSI32 תתרום להעלאת רמת המוכנות ללחימה של כוחות חיל הים להגברת הביטחון הימי באזור, בנוסף להשתתפות עם הכוחות הימיים. יחידות שונות של הצי המזרחי והמערבי בהגנה על האינטרסים החיוניים והאסטרטגיים של ערב הסעודית. “הלוקליזציה של תעשיית מערכות הסירות המיירטות במהירות היא התגלמות מציאותית של חזון הממלכה 2030, המגיע בהתאם להנחיות של יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן. זה נועד להשיג את היעדים האסטרטגיים של משרד הביטחון בשיפור יעילות ההוצאות ותמיכה בסעודיזציה של מגזר הייצור המקומי”, אמר.

מצדו, סגן מושל GAMI למגזר הרכש הצבאי, מוחמד אל-את’ל, שיבח את התמיכה והטיפול המוענקים למגזר התעשיות הצבאיות מההנהגה הסעודית, שרתמה את כל היכולות והמשאבים כדי לתמוך במגזר מבטיח זה. “השלמת הייצור והלוקליזציה של סירות מיירט מהירות וקבלת האצווה האחרונה של מערכת אסטרטגית זו נכנסת לכיוון האסטרטגי של הרשות מבחינת השגת סדרי עדיפויות לאומיים, הפניית חובות לוקליזציה לחברות מקומיות, תמיכה והעצמה של יצרנים מקומיים, כמו כמו גם פיתוח חברות מקומיות מבטיחות להיות חברות מובילות, ותמיכה בחברות לאומיות גדולות כדי לשפר את מעמדן בעולם, מה שתורם לתמיכה בתהליך הסעודיזציה השאפתני”, אמר.

אל-את’ל אמר כי מערכת זו תתרום להעלאת רמת המוכנות הצבאית והביטחונית של כוחות הצי הסעודי, חיזוק כוח הביטחון הימי באזור והגנה על האינטרסים החיוניים והאסטרטגיים של הממלכה. “הלוקליזציה של תעשיית הסירות המיירטות המהיר תתרום לתמיכה במאמצים הלאומיים המיוצגים בלוקליזציה של יותר מ-50 אחוז מההוצאות של הממלכה על ציוד ושירותים צבאיים עד 2030”, אמר.

מצידו, אינג’. סופיאן אלזמיל, מנכ”ל חברת זמיל לשירותים ימיים, אמרה כי הצלחת השלמת פרויקט הסירות המיירטות במהירות היא עדות לעבודה הרצינית והמשלימה עם השותפים במערכת המיוצגת על ידי חברת זמיל שירותים ימיים, חברת האלקטרוניקה המתקדמת. , וחברת CMN הצרפתית בתמיכה ובחסות של GAMI לייצור סירות יירוט. הוא ציין כי פרויקט לאומי זה יתרום לחיזוק העצמאות האסטרטגית של הממלכה ולהעלאת רמת התרומה להגדלת התוכן המקומי, בנוסף לתרומת היכולות הלאומיות לתמיכה בכיווני המגזר המבטיח הזה.

Iskandar Safa, יו”ר מועצת המנהלים של קבוצת CMN NAVAL הצרפתית, הצהיר כי שותפות זו מגלמת עבודה משלימה, אשר תורמת להשלמת מערכת חשובה ואסטרטגית זו. הוא גם הדגיש את כוונת קבוצתו להתקדם בשיתוף פעולה בפרויקטים נוספים בתחום התעשייה הצבאית.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות