כוורת העולם הערבי

השבוע הפתוח למחקר KAUST ‘KROW 2023’ חוגג את המחקר לעתיד של ערב הסעודית

THUWAL – אוניברסיטת המלך עבדאללה למדע וטכנולוגיה (KAUST) השיקה ביום שני את המהדורה השנייה של KAUST Research Open Week 2023 (KROW 2023), פורום בן שבוע שנערך בקמפוס האוניברסיטה בת’ואל, מה-27 בפברואר עד ה-2 במרץ, במסגרת הנושא “מחקר למען עתידה של ערב הסעודית”.

סדר היום של הפורום נפתח בהערת פתיחה מאת נשיא KAUST ד”ר טוני צ’אן: “מחקר KAUST מושרש בקהילה ובסביבה הייחודית שבה אנו חיים. הוא מעוגן לחזון ולשליחות של KAUST לשרת את תושבי הממלכה והעולם ומחויב להשפיע.

“הממלכה ממוקדת כעת יותר מאי פעם לממש את חזון 2030 הסעודי באמצעות המנדטים הלאומיים החדשים למחקר, פיתוח וחדשנות (RDI) שלה”, הוסיף.

מופע ראווה של מצוינות מחקרית

KROW 2023 הוא אירוע ייחודי לדיון רחב ועשיר יותר המספק הזדמנות נטוורקינג לסגל, צוות מחקר ועמיתים מהתעשייה והממשלה.

האירוע יאסוף מומחים לאומיים ובינלאומיים מארגונים מובילים בתחומי האנרגיה, המים, הסביבה, המזון והבריאות, והתחומים הדיגיטליים וידגיש את התרומה המחקרית של KAUST בעיצוב עתידה של הממלכה באמצעות חינוך, מעורבות קהילתית ותגליות מדעיות.

מחקר לעתיד סעודיה

פרופ’ פייר מגיסטרטי, סמנכ”ל KAUST למחקר, התייחס להצלחתו של שבוע הפתיחה למחקר של KAUST בשנת 2021, ואמר: “ההקשר המסוים של KROW 2021 היה מגיפת ה-COVID-19. מאז ההתפרצות, העולם הסתגל במהירות. ומשתנה. הוא חובק עתיד פוסט-פנדמי, מודד את ההשפעה המרשימה של מדע, טכנולוגיה וחדשנות לאחרונה בהצלת חיי אדם, שמירה על אינטראקציות אנושיות, ושימור חיינו ופעילויות חברתיות חיוניות”.

“המחקר למען עתידה של ערב הסעודית יהיה הנושא הכללי של האינטראקציות שלנו במשך השבוע. סדר היום של KROW 2023 מתיישר בכוונה גם עם סדר היום של הממלכה RDI. כל אחד מסדר העדיפויות הלאומי של RDI של “בריאות ואיכות חיים”, “סביבה בת קיימא ואספקת צרכים חיוניים”, “מנהיגות אנרגיה ותעשייה” ו”כלכלות העתיד” מכוסים ביום שלם אחד של מצגות, תערוכות ודיונים, שבו הדוברים המרכזיים מ-KAUST ומהממלכה יתייחסו עם האורחים ועמיתינו על כיווני מחקר אסטרטגיים”, הסביר Magistretti.

Magistretti אמר כי מומחים עולמיים מובילים יתכנסו ב-KROW 2023 כדי “לחקור כיוונים חדשים למחקר שיכולים לתרום למימוש שאיפות ההשפעה הלאומיות. הפורום ישמש פלטפורמה להצגת פרויקטים רבים שיש לנו עם השותפים ומשתפי הפעולה שלנו בממלכה. ויהווה גם הזדמנות מצוינת להתחבר עם אוניברסיטאות, תעשייה, מנהיגים ממשלתיים, סגל, חוקרים וסטודנטים”.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות