כוורת העולם הערבי

הנסיך פייסל מדגיש את החשיבות של שיתוף פעולה בינלאומי כדי להתמודד עם אתגרים גלובליים בפגישת G20

ניו דלהי – שר החוץ הנסיך פייסל בן פרחאן בן עבדאללה השתתף ביום חמישי בפגישת שרי החוץ של G20 בניו דלהי.

שר החוץ נאם במושב הראשון של הישיבה, שכותרתה “קידום רב-צדדיות, הצורך ברפורמות, ביטחון מזון ואנרגיה ושיתוף פעולה לפיתוח”, במהלכו שיבח את מאמציה של ממשלת הודו במהלך נשיאותה של ה-G20 תחת הנושא. “ארץ אחת, משפחה אחת, עתיד אחד”.

במהלך הנאום הזכיר השר את חשיבות ההתמודדות עם אתגרים גלובליים רבים, לרבות שיבושים בשרשרת האספקה, אינפלציה, חובות נלווים ושיעורי ריבית גבוהים, המשפיעים על מאמצי הפיתוח של העולם.

הנסיך פייסל חזר והדגיש את החשיבות של פתרון סכסוכים ומתחים פוליטיים המפריעים לפעולה יעילה להתמודדות עם אתגרים גלובליים ומחמירים את הפיצול הכלכלי.

הוא גם הדגיש שהטיפול בשינויי האקלים דורש המשך פעולה קולקטיבית ושיפור המהירות והיעילות של מסגרות רב-צדדיות כדי להסתגל לסביבות משתנות ולאיומים חדשים.

הוא ציין כי כלכלות חלוציות, המיוצגות על ידי ה-G20, מייצגות מצב ייחודי בטיפול בחששות אלה, והדגיש את המשמעות של הכוונת סדר היום של ישיבת השרים לשיפור התנאים לדיאלוג ושלום ולהפחתת ההשפעות השליליות של תחרות גיאופוליטית על הכלכלה העולמית. .

הנסיך ציין שכמעט 8% מאוכלוסיית העולם עלולים להתמודד עם רעב ב-2030, בעוד ש-660 מיליון אנשים יישארו ללא אנרגיה, מה שיכול להאט את מאמצי העולם להגיע ליעדי הפיתוח בר-קיימא העיקריים בשל היעדר ביטחון מזון ואנרגיה. .

לדבריו, חיוני לשמור על השקעה בכל מקורות האנרגיה, כולל מקורות מסורתיים, כדי להבטיח גישה ולענות על הביקוש.

הוא ציין כי יישום מסגרת כלכלת הפחמן המעגלית שאושרה על ידי ה-G20 בשנת 2020 היא הגישה היעילה והמקיפה ביותר להשגת אפס פליטות נטו תוך בניית כלכלות בנות קיימא.

שר החוץ הוסיף כי כ-1.8 מיליארד בני אדם נפגעים מסכסוכים, המהווים 24% מאוכלוסיית העולם, מה שמחייב את הקהילה הבינלאומית להאיץ את התמיכה ולהקל על חוסר היציבות שמתפשט מעבר לגבולות.

הוא הדגיש כי ממלכת סעודיה תמשיך לתמוך במדינות עניות מתוך תפקידה החלוצי במתן סיוע הומניטרי ופיתוח. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות