שני אמריקאים נעצרו באשמת מכירת טכנולוגיה לרוסיה
כוורת עולמית

שני אמריקאים נעצרו באשמת מכירת טכנולוגיה לרוסיה

שני אמריקאים נעצרו באשמת מכירת טכנולוגיה לרוסיה

וושינגטון (AP) – משרד המשפטים עצר ביום חמישי שני גברים בקנזס בהאשמות כי השניים ייצאו באופן לא חוקי טכנולוגיה הקשורה לתעופה לרוסיה וסיפקו שירותי תיקון לציוד.

סיריל גרגורי בוינובסקי ודאגלס רוברטסון מואשמים בקשירת קשר, ייצוא סחורות מבוקרות ללא רישיון, זיוף ואי הגשת מידע ייצוא אלקטרוני והברחת סחורות בניגוד לחוק האמריקאי.

ההאשמות מגיעות כאשר ארה”ב הגבירה באופן דרסטי את הסנקציות והעונשים הכספיים על רוסיה מאז החלה פלישתה לאוקראינה ב-24 בפברואר 2022. יחד עם אלפי סנקציות על אנשים וחברות, בקרת הייצוא על הקרמלין נועדה להגביל את הגישה ל- שבבי מחשב ומוצרים אחרים הדרושים לצייד צבא מודרני.

משרד המשפטים אומר בויאנובסקי ורוברטסון היו הבעלים והפעילו את חברת KanRus Trading Co., שסיפקה לכאורה מוצרי אלקטרוניקה למטוסים לחברות רוסיות וסיפקה שירותי תיקון לציוד המשמש במטוסים מתוצרת רוסיה.

כתב האישום אומר שמאז 2020, הם קשרו קשר להתחמק מחוקי הייצוא של ארה”ב על ידי הסתרה והצגה שגויה של משתמשי הקצה והיעדים האמיתיים של הייצוא שלהם ועל ידי משלוח ציוד דרך מדינות צד שלישי.

הם צפויים לעד 35 שנות מאסר אם יורשעו.

ה-FBI והמשרד לאכיפת הייצוא של משרד המסחר חוקרים את המקרה.

מתיו ס. אקסלרוד, עוזר המזכיר לאכיפת יצוא בלשכת התעשייה והביטחון של משרד המסחר, אמר ביום חמישי באירוע של לשכת עורכי הדין האמריקאית במיאמי כי גורמים ממלכתיים כמו רוסיה, סין, איראן וצפון קוריאה מנסים “לנצל את היתרונות המהירים התקדמות הטכנולוגיה”, והוסיף כי טכנולוגיות רגישות הנשלחות למדינות אלו הן “בראש הרשימה שלנו מנקודת מבט של אכיפה”.

מאז יום השנה לפלישה הרוסית לאוקראינה, פקידים אמריקאים אמרו שהם יגבירו את האכיפה והסנקציות על אנשים וגופים שיסייעו לרוסיה ברכישת נשק וטכנולוגיה שיחזקו את צבאה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות