כוורת עולמית

ללובסטרים במיין יש שנה איטית יותר בין אתגרי התעשייה

רוקפורט, מיין (AP) – הלובסטר של Fishers of Maine, אחד ממיני פירות הים הרווחיים ביותר בארה”ב, זכה לשליחה קטנה יותר במהלך שנה שבה התעשייה נאבקה בעלייה במחירי הדלק והפיתיון, תוכחות מצד קמעונאים מרכזיים והאפשרות המתקרבת של מגבלות דיג חדשות.

לובסטר מיין התפוצץ בערכו בשנים האחרונות בין השאר בשל ביקוש בינלאומי גובר ממדינות כמו סין. התעשייה הביאה כ-98 מיליון פאונד של לובסטר לרציפים בשווי של כ-389 מיליון דולר בשנת 2022, אמרו הרגולטורים במיין ביום שישי. זה היה פחות מ-11% מהשנה הקודמת, שבה קטפו יותר מ-110 מיליון פאונד של לובסטר בשווי של יותר מ-740 מיליון דולר.

גם ערך הלובסטרים ירד לקצת פחות מ-4 דולר לפאונד ברציפים, הנמוך ביותר מאז 2017, שנה לאחר שקבע שיא של יותר מ-6.70 דולר ב-2021.

הענף חווה צמיחה בשנים האחרונות, שכן דייגים תפסו יותר מ-96 מיליון פאונד של לובסטר בשנה במשך 13 שנים ברציפות, לאחר שמעולם לא הגיעו לרף הזה. אבל היא גם מתחבטת עם איומים כמו כללים מוצעים להגנה על לווייתנים נדירים בצפון האוקיינוס ​​האטלנטי, שפגיעים להסתבכות בציוד.

השנה שעברה הייתה “עונה יציבה אמיתית”, על פי רוב, אבל המחיר הגבוה של עשיית עסקים ומחיר מופחת לליש”ט עבור לובסטרים היו אתגרים, אמר ג’ון טריפ, דייג מסנט ג’ורג’.

“זה נהיה די יקר לעשות את מה שאנחנו עושים”, אמר טריפ.

המחיר הנמוך לדייגים בשנה שעברה לא בהכרח תורגם לירידת מחירים לצרכנים, שכן הלובסטרים נותרו מוצר פירות ים פרימיום. דייגים מקבלים בדרך כלל תשלום של 4 עד 5 דולר לפאונד עבור המלכוד שלהם, בעוד שקמעונאים גובים מהצרכנים יותר מפי שניים מזה.

האיומים הפוטנציאליים על התעשייה כוללים את התחממות מפרץ מיין, שהוא אזור דיג מרכזי ליד ניו אינגלנד. המפרץ חווה את השנה השנייה החמה ביותר שנרשמה בשנה שעברה, אמרו מדענים.

“הלובסטרים של מיין התמודדו עם אי ודאות אדירה לגבי עתידם בשנה שעברה על רקע תקנות לווייתנים פדרליות ממתינות, יחד עם העלויות הגבוהות של פיתיון ודלק”, אמרה מושל מיין, ג’נט מילס, דמוקרטית. “עם זאת הם עדיין הביאו לחוף כמעט 100 מיליון פאונד של לובסטר מיין איכותי, מה שמשקף את חוסנה של התעשייה הזו כאשר היא מתמודדת עם סביבה כלכלית קשה ודינמית”.

עסקי דיג הלובסטרים איבדו גם כמה לקוחות בעקבות ארגוני קיימות שהשעו את האישורים שלהם לענף בגלל חששות לגבי איומים על לווייתנים. קמעונאים, כולל Whole Foods, אמרו שהם יעצרו את המכירות של לובסטר מיין לאחר שהקבוצות, Maine Stewardship Council ו- Seafood Watch, משכו את האישורים.

כמה מדענים ואנשי שימור קראו לרגולטורים הממשלתיים לטפל באיום על לווייתנים ביתר שאת. הלווייתנים גם פגיעים להתנגשויות עם ספינות גדולות.

“כאשר נותרו פחות מ-350 פרטים, ומספרם בירידה, הלווייתנים הימניים בצפון האוקיינוס ​​האטלנטי נמצאים בסכנת הכחדה”, כתבה קבוצה של שומרי שימור כולל פיטר קורקרון, מדען לשעבר במינהל האוקיינוס ​​והאטמוספירה הלאומי, בגיליון פברואר של כתב העת. מַדָע.

הרוב המכריע של הלובסטר האמריקאי מגיע לרציפים במיין, אם כי חלקם מגיעים גם לחוף במסצ’וסטס, ניו המפשייר ודרומה יותר. דייגים קנדיים תופסים גם מיליוני פאונד מאותו המין ליד המחוזות המזרחיים של המדינה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות