חברות רב לאומיות שיעבירו את המטה לסעודיה צפויות לקבל פטור ממס
כוורת העולם הערבי

חברות רב לאומיות שיעבירו את המטה לסעודיה צפויות לקבל פטור ממס

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – שר ההשקעות חאלד אל-פאלח הצהיר כי חברות רב-לאומיות שיעבירו את המטה האזורי שלהן לסעודיה השנה צפויות לקבל פטור ממס.

אל-פאלח אמר את הדברים לעיתון הבריטי “פייננשל טיימס”, שם הוא ציין כי החברות הרב-לאומיות שיכללו בפטור הן אלו שהעבירו השנה את המטה האזורי שלהן לממלכה במטרה להשיג חוזים ממשלתיים משתלמים.

לדבריו, בקרוב תצא הודעה להבהרת התקנות לחברות הרב לאומיות.

“העסקים מתנהלים כרגיל אצלנו כאן בתוך ומחוץ לסעודיה” אישר אל-פאלח, והוסיף כי הפעילות מחוץ לסעודיה יחויב במס במדינת הפעילות של אותם גופים, ולא יתערבבו או יתערבבו עם האזורי. המטה בממלכה.

תוכנית המטה האזורי (RHQ) היא יוזמה משותפת של משרד ההשקעות והוועדה המלכותית לעיר ריאד, המזמינה חברות גלובליות להעביר את המטה האזורי שלהן לסעודיה.

הם יחויבו במס, רק על רווחים מוגבלים, אמר אל-פאלח, והוסיף כי ככל הנראה אותן חברות יקבלו הקלות במס.

סעודיה לא רוצה לשאת בעלויות נוספות לחברות, אמר.

אל-פאלח ציין כי הם הבינו שעליהם לעשות כל שביכולתם באמצעות מדיניות ורגולציה כדי להבטיח שחברות לא ייגרמו לסיכונים או עלויות נוספות מתחומי שיפוט חלופיים לניהול הפעילות האזורית שלהן, והגדול ביותר הוא כמובן מיסוי.

ערב הסעודית היא הכלכלה הגדולה ביותר ב-MENA, והיא גם מדורגת במקום ה-18 בדירוג הכלכלות הגדולות בעולם.

לפיכך, התוכנית של המטה האזורי וההשקעה ביוזמה הסעודית באה כחלק מתוכנית שאפתנית להפוך את הממלכה לפחות תלויה בהכנסות נפט על ידי הפיכת ערב הסעודית למרכז סחר ופיננסים.

חברות סעודיות גדולות אמורות להוציא מאות מיליארדי דולרים על פרויקטים חדשים במהלך העשור הקרוב, שימשכו חברות רב לאומיות לממלכה.

כ-80 חברות, ביניהן יוניליוור וסימנס, כבר קיבלו רישיונות להעביר את המטה האזורי שלהן לערב הסעודית, אמר הפייננשל טיימס הבריטי, והוסיף שרבות מהן צפויות להתבסס ברובע הפיננסי של המלך עבדאללה בריאד.

ראוי להזכיר שפפסיקו הודיעה קודם לכן כי העבירה את משרד המנכ”ל שלה במזרח התיכון לממלכה.

ערב הסעודית, המטילה מס הכנסה של 20%, הבטיחה תמריצים משלה, כולל פטורים על מגבלות ויזה ומכסות גיוס לאזרחים סעודים למשך 10 שנים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות