כוורת העולם הערבי

מתבצעות גימור למערכת לקישור אלקטרוני להפרות תנועה במדינות GCC

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – קבוצת העבודה, שהופקדה על קישור עבירות תנועה בין מחלקות התעבורה הכלליות של מדינות מועצת שיתוף הפעולה של המפרץ (GCC), עושה את הגימור למערכת התנועה המאוחדת הצפויה, המקשרת בין כל מדינות המפרץ.

הישיבה ה-19 של קבוצת העבודה, שהתקיימה ביום שלישי באמצעות ועידת וידאו, דנה בנושאים הקשורים להפעלת המערכת המאוחדת בעתיד הקרוב.

הדיונים שלהם כללו את השלבים האחרונים של תהליכי הקישור, כמו גם הפעלת חילופי הפרות תנועה בין מחלקות התנועה הכלליות של GCC.

ה-GCC אישר כי קישור עבירות תנועה משפר את הסטנדרטיזציה והחילופי נהלים בין סוכנויות התנועה, על פי מנגנונים הפועלים ותורמים להורדת שיעור התאונות והפרות התנועה במדינות המפרץ.

הפגישה נערכה במסגרת יישום החלטת הישיבה ה-39 של שרי הפנים של ה-GCC, בעניין הקישור של עבירות תנועה. התוכנית צפויה להביא לתיאום וחילופי נתונים קלים יותר בין מדינות ה-GCC בכל הנוגע להפרות תנועה ולעניינים הקשורים במסגרת מערכת התנועה המאוחדת המוצעת של GCC.

מערכת תשלום קנסות תנועה מאוחדת של GCC כמעט הושלמה כאשר רוב המדינות החברות ערוכות ליישם את הפרויקט.

המערכת החדשה, לאחר יישום, תקשר את כל מחלקות התעבורה של GCC באמצעות מנגנון אחיד לתשלום קנסות. אף אחד לא יכול להתחמק מתשלום הקנסות על עבירות תנועה שבוצעו בכל מדינה של GCC.

זה צפוי לצמצם את עבירות התנועה ולהבטיח שכל מי שיבצע הפרות בכל מדינה של GCC ישלם את הקנס. זה ישים קץ להפרות מצד חלק מהנהגים שעוברים למדינה אחרת של GCC מבלי לשלם את הקנס.

בינתיים, ועדת המומחים ממועצת התובעים הכלליים והתביעה הציבורית של GCC קיימה את ישיבתה ה-41 כמעט ביום שני. הפגישה דנה בפרויקט הקשור למקרים של תשלום מיידי של הכנסות מעבירות בעלות אופי כספי ועונשים כספיים.

הוועדה דנה גם בהצעה להשתמש בבינה מלאכותית בשירותי היועץ המשפטי לממשלה ובפרקליטות, בנוסף להשלמת לימוד כללי הגנת הילדים בשלב החקירה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות