משרד התרבות יארגן פעילויות של עונת הרמדאן להחייאת המורשת התרבותית של החודש הקדוש
כוורת העולם הערבי

משרד התרבות יארגן פעילויות של עונת הרמדאן להחייאת המורשת התרבותית של החודש הקדוש

דיווח בעיתון הסעודי

RIYADH – משרד התרבות נערך לארגן את הפעילויות של עונת הרמדאן 1444 AH ברחבי ערב הסעודית על מנת להחיות את המורשת התרבותית ההיסטורית הקשורה לחודש הקדוש.

הפעילויות יאורגנו כחלק מתכנית תרבות מקיפה ב-14 ערים הפזורות ב-10 אזורים של ערב הסעודית. יותר מ-38 מקומות יארחו אירועים תוססים, תרבותיים, חברתיים ויצירתיים לאורך חודש הרמדאן הקדוש.

עונת הרמדאן שמה לה למטרה לחגוג את מנהגי החברה הסעודית בחודש הצום, להציג את המטבח הסעודי האותנטי ולהציג את תרבות הרמדאן על כל פרטיה העשירים בדרכים חדשניות, בנוסף לשתף באופן וירטואלי עם העולם האסלאמי סט של חוויות תרבותיות מקומיות.

העונה תכלול גם מגוון פעילויות, כגון: הופעות חיות, עבודות יד, חידות ותחרויות, טורנירי ספורט, פעילויות בידור, תערוכות היסטוריות ומשחקים פופולריים, בנוסף לאזורי איפטאר וסוחור.

העונה תיחגג בכבוד הראוי לאופיו הייחודי של הרמדאן, המבוסס על הזהות התרבותית המרחבית של ערי ערב הסעודית. פעילותו תתחיל בג’דה, הנחשבת כשער לשני המסגדים הקדושים. בשער אל-בלד (ג’דה ההיסטורית) יתקיימו פעילויות מגוונות כמו סיפורי הרמדאן ועוד רבים.

כל אירוע יכלול מגוון פעילויות כולל עבודת צדקה, תערוכות על ההיסטוריה של ג’דה, שחזור מסגדים היסטוריים, הדפסת הקוראן, מסעדות פופולריות ועוד.

באשר לריאד, היא תהיה עדה למספר פעילויות שונות, כגון: אוהל הרמדאן, עבודת צדקה, ערבי שירה, טורנירי כדורעף וכדורי חתירה, מסלול הליכה ומשחקים אלקטרוניים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות