ערב הסעודית בוחנת שיטת קירור חדשה כדי להתמודד עם חום הקיץ
כוורת העולם הערבי

ערב הסעודית בוחנת שיטת קירור חדשה כדי להתמודד עם חום הקיץ

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – הרשות הסעודית לדרכים (GAR), בשיתוף עם משרד העירייה והכפר והשיכון, החלה להתנסות בשיטת קירור חדשה להתמודדות עם חום הקיץ המבעבע. יישום הניסוי, אשר נקרא “משטחי אספלט קירור”, הוא על בסיס מחקר מחקרי.

ידוע כי הכבישים של ערב הסעודית סופגים טמפרטורות מסביב שמגיעות לסביבות 70 מעלות צלזיוס לפעמים במהלך היום. הכבישים פולטים מחדש את החום הזה בלילה, מה שגורם לתופעה מדעית הנקראת ‘אי החום שמוביל לצריכת אנרגיה מוגברת וזיהום אוויר, כך לפי דיווח של סוכנות העיתונות הסעודית.

איי חום הם אזורים עירוניים שחווים טמפרטורות גבוהות יותר מאשר אזורים מרוחקים. מבנים כמו מבנים, כבישים ותשתיות אחרות סופגים ופולטים מחדש את חום השמש יותר מנופים טבעיים כמו יערות וגופי מים.

הניסוי החל בשימוש במדרכות קרות, שהם חומרים תוצרת בית בעלי יכולת לספוג כמויות קטנות יותר של קרינת שמש, דרך יכולתו של חומר זה לשקף את הקרניים, וכך מידת טמפרטורת פניו נמוכה מזו של מדרכות מסורתיות. חומר זה מתאים לכבישים המקיפים אזורי מגורים.

ניסוי זה נועד גם להפחית את הטמפרטורה בשכונות ובאזורי מגורים, כמו גם להוריד את האנרגיה המשמשת לקירור מבנים ולהפחית את השפעות שינויי האקלים. טכנולוגיה זו תורמת לספק סביבה נוחה יותר באזורי המתנה ובאזורים שבהם אנשים מתאספים.

ראוי לציין כי GAR פועלת על פיתוח מחקרים וניסויים מעשיים התורמים לשיפור חווית משתמשי הדרך, השגת יעדי אסטרטגיית משק הכבישים, שמטרתה להגביר את הבטיחות והקיימות של תחום הכבישים ולהעלות את איכות הכבישים. רשת הכבישים וחווית המשתמשים בה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות