כוורת העולם הערבי

עבדאללה כאמל: עמידה בסטנדרטים אתיים היא חובה למערכת פיננסית בת קיימא

דיווח של העיתון הסעודי

ג’דה – עבדאללה סאלח כאמל, יו”ר מועצת המנהלים של המועצה הכללית לבנקים ומוסדות פיננסיים איסלאמיים (CIBAFI), אמר כי הקפדה על סטנדרטים אתיים של בנקים ומוסדות פיננסיים איסלאמיים הייתה מכרעת להקמת מערכת פיננסית בת קיימא. משרת את הכלכלה והחברה כאחד.

“היום, עלינו לעבוד יד ביד כדי להבטיח את יציבות המערכת הפיננסית האסלאמית, ולעודד אימוץ של נוהלי קיימות בעבודתם של בנקים ומוסדות פיננסיים איסלאמיים. הקניית תרבות של אתיקה מקצועית בתעשייה הפיננסית האסלאמית מחייבת השתתפות פעילה של מנהיגי התעשייה ומקבלי ההחלטות”, אמר.

עבדאללה כאמל אמר את הדברים בזמן שהוא נאם בפגישה אסטרטגית בנושא הכלכלה האסלאמית, שכותרתה “אתיקה בנקאית אסלאמית ותפקידם של בעלי עניין ביישומו”, שאורגנה על ידי CIBAFI, שלוחה של הארגון לשיתוף פעולה איסלאמי (OIC) בג’דה ביום שלישי.

בפגישה השתתפו אישים בולטים, בהם נציגים מהתעשייה הפיננסית האסלאמית, כמו גם חברי מועצות המנהלים ומנהלים בכירים של בנקים איסלאמיים ומוסדות פיננסיים מהמדינות החברות ב-OIC.

במהלך מפגשי הדיון הדגישו מנהיגי הבנקאות האסלאמית את חשיבות קידום הסטנדרטים האתיים בתעשייה והדגישו את השפעתם של עקרונות ואתיקה אלו על עיצוב עתיד הפיננסים האיסלאמיים, התורמים לצמיחת התעשייה ולהתפתחותה.

מזכ”ל CIBAFI, ד”ר עבדול אילה בלאטיק, קיבל את פני המשתתפים. בנאומו הדגיש בלאטיק את הצורך לקדם אתיקה מקצועית בתעשייה הפיננסית האסלאמית. “לאור זאת, CIBAFI ארגנה את פלטפורמת הדיאלוג ברמה גבוהה כדי להדגיש את החשיבות של מחויבות לאתיקה בעסקאות פיננסיות”, אמר.

CIBAFI הוא ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שנוסד בשנת 2001 על ידי הבנק לפיתוח האיסלאמי (IsDB) ומספר מוסדות פיננסיים איסלאמיים מובילים. עם למעלה מ-130 חברים מיותר מ-30 תחומי שיפוט בכל רחבי העולם, CIBAFI מוכר כמרכיב מרכזי בארכיטקטורה הבינלאומית של פיננסים אסלאמיים.

המטרות האסטרטגיות של CIBAFI כוללות תמיכה בערכי כספים אסלאמיים ומדיניות ותקנות קשורות; שילוב קיימות וחדשנות; מחקר וניתוח בתעשייה; והתפתחות מקצועית.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות