האינפלציה רושמת ירידה של 0.4% בפברואר
כוורת העולם הערבי

האינפלציה רושמת ירידה של 0.4% בפברואר

דיווח של העיתון הסעודי

ריאדהאינפלציה בסעודיה רשמה ירידה קלה במהלך החודש האחרון של פברואר, והגיעה לשלושה אחוזים בהשוואה ל-3.4 אחוזים בינואר 2023, על פי הדו”ח האחרון של הרשות הכללית לסטטיסטיקה (GASTAT).

העלייה באינפלציה, המיוצגת על ידי מדד המחירים לצרכן, עמדה בחודש שעבר על שלושה אחוזים לעומת פברואר 2022. בדוח החודשי שפורסם ביום רביעי, מוּתַשׁ ייחס את העלייה בשיעור האינפלציה בחודש האחרון, על בסיס שנתי, לעליית מחירי הדיור, המים, החשמל, הגז ושאר הדלקים בשבעה אחוזים, ומחירי המזון והמשקאות ב-3.1 אחוזים.

דמי השכירות בפועל עלו בחודש שעבר ב-8.3 אחוזים, שהושפעו מהעלייה במחירי השכירות בדירות ב-21.4 אחוזים. כמו כן, מחירי המזון עלו ב-3.1 אחוזים, שהושפעו מעליית מחירי הבשר והעופות ב-4.1 אחוזים, ועליית מחירי החלב והביצים ב-14.1 אחוזים.

מדור התחבורה רשם עלייה של 2.7 אחוזים, המושפעים מעליית מחירי רכישת הרכב ב-3.2 אחוזים, ותחום המסעדות והמלונות עלה ב-6.5 אחוזים, המושפעים מהעלייה במחירי שירותי הארוחות ב-6.6 אחוזים.

מנתוני הרשות עולה כי מדד המחירים לצרכן במהלך החודש האחרון רשם ירידה שולית של 0.1 אחוז לעומת החודש הקודם, ומדד האינפלציה החודשי הושפע מירידה של 0.6 אחוזים בסעיף המזון והמשקאות, שבתורו מושפע מירידה של 0.7 אחוז במחירי המזון.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות