ראש CMA: הוועידה מדגישה את חשיבותה של הממלכה כמרכז שירותים פיננסיים חדש
כוורת העולם הערבי

ראש CMA: הוועידה מדגישה את חשיבותה של הממלכה כמרכז שירותים פיננסיים חדש

ריאד – יו”ר רשות שוק ההון (CMA) הדגיש כי ועידת המגזר הפיננסי שהתקיימה בריאד ב-15 וב-16 במרץ כפלטפורמה אזורית בינלאומית, משקפת את עוצמתה של כלכלת ערב הסעודית, הגדולה באזור, ומדגישה את חשיבותה כמדינה החדשה. מרכז שירותים פיננסיים.

לדבריו, הכנס מאורגן על ידי שותפי תוכנית פיתוח המגזר הפיננסי כאחת התכניות המרכזיות של חזון סעודי 2030, המיוצגים על ידי משרד האוצר, הבנק המרכזי הסעודי ורשות שוק ההון.

יותר מ-3,000 מקבלי החלטות מקומיים ובינלאומיים במגזר הפיננסי לקחו חלק בכנס, שדנו באתגרים מחודשים, לרבות פיתוח המגזר, והתעדכנו בשינויים באמצעות דיונים, דיונים ודעות חדשניים.

היו”ר הדגיש שכאשר מדברים על אסימוני אבטחה (STO), יש לציין כי תוך פרק זמן קצר היו לו שימושים מרובים, והוסיף כי השאלה היא כיצד גודל השוק הזה הגיע ליותר מ-1 טריליון דולר ולמעלה מ-300 דולר. מיליון משקיעים ברחבי העולם.

אל-כוויז אמר: “ראינו צמיחה מהירה בחמש השנים האחרונות מכ-0 ל-150 חברות במגזר הטכנולוגיה הפיננסית, בשווי של 4 מיליארד SR, שתרם לספק יותר מ-2,000 מקומות עבודה בכלכלה הסעודית”.

הוא הוסיף כי מאז השקת ה-Saudi Vision 2030, “שאפנו להיות אחד מהשווקים הפיננסיים הגדולים בעולם”, וזה הושג עם רישום מניות ארמקו, שבאמצעותו “אנחנו מדורגים במקום התשיעי בעולם. “, מה שהדגיש את החשיבות של הרחבת רישומים כאלה.

עוד ציין כי לרשות יש כיום כ-80 בקשות להגשות חדשות. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות