כוורת העולם הערבי

מגזר הבידור הסעודי קיבל למעלה מ-120 מיליון מבקרים מאז 2019

RIYADH – יו”ר מועצת המנהלים של רשות הבידור הכללית (GEA) והיועץ בבית המשפט המלכותי, טורקי אל אל-שייח’, הודיע ​​ביום ראשון כי אירועי הבידור שערכה ה-GEA בתמיכתו והעצמתו של יורש העצר מוחמד בן סלמאן קיבל יותר מ-120 מיליון מבקרים מאז 2019 ועד הרבעון הראשון של 2023.

אל-שייח’ אמר שמספר השיא הזה של מבקרים מגיע כשיא של תמיכתו של יורש העצר במגזר החיוני והמבטיח הזה.

הוא חשף כי בין מה שהשיגה ה-GEA במהלך תקופה זו היו ארגון תחרות הקוראן הקדוש והאזאן הגדולה בעולם, והנפקת 11,136 רישיונות לפעילויות בידור ותמיכה שונות לאחר השקת מערכת הרישוי החדשה ב-2019. בנוסף, 470 יעדי בילוי קיבלו רישיון ב-42 ערים ונפות בממלכה. לא פחות מ-1,402 מסעדות עם לפחות 3,728 אישורים קיבלו רישיונות ב-50 ערים ונפות, בעוד ש-3,738 מפעלים בתחומי פעילויות פנאי ותמיכה קיבלו רישיונות.

אל-שייח’ ציין כי מספר הפעילויות הגיע ל-8,732 במהלך התקופה. אלה כללו מופעי בידור והופעות חיות במסעדות ובבתי קפה. הוא ציין כי המספר הכולל של ימי האירוע הגיע ליותר מ-76,000, כולל 1,381 קונצרטים.

יתרה מכך, באותה תקופה נערכו 82 הצגות, עם 350 הצגות תיאטרון. יותר מ-6,610 מבצעים מוכשרים התאפשרו להשתתף באירועים ומופעים חיים במסעדות ובבתי קפה.

ג’וי פרסי, אחד מפסטיבלי האמנות הבולטים בתעשיית הבידור, נערכו בשלוש מהדורות. זה בא לצד אחד הפסטיבלים החשובים בעולם לנגינה בעוד, פסטיבל העוד, עם פרסים חסרי תקדים בשלוש מהדורות. נערכו טורניר שחמט גדול ושני טורנירי Baloot.

באשר לכדורגל, אליפות הסופר קלאסיקו נערכה בין ברזיל לארגנטינה, גביע מראדונה בין ברצלונה לבוקה ג’וניורס, וגביע העונה של ריאד בין פריז סן ז’רמן (PSG) מול כוכבי אל הילאל ואל נאסר הסעודית. ה-GEA גם ארגנה תחרות יופי לסוסים ערבים ויותר מ-50 תערוכות בתחומים שונים, כולל אנימציה, משחקים, מכוניות, תכשיטים ואחרות.

אלשייח’ ציין את חסותה של הרשות על תוכניות טלוויזיה וסדרות רבות, כולל תוכנית הקונדסים “ראמז”, סדרת “תאש מה טאש”, תוכנית הכשרונות “סעודיה איידול” והצגה “שומר הראש”, בנוסף ל-12 ערבי שירה, וארגון יותר מחמש מופעי WWE. מפעל האמנות והבידור הגדול והמודרני ביותר בעולם “Merwas” הוקם גם להקלטת מוזיקה, פודקאסטים וצילום, עם 22 אולפנים תחת קורת גג אחת. הוא מוסמך כמתחם האולפנים הטוב בעולם על ידי שיאי גינס.

אל-שייח’ ציין כי ה-GEA השיג מספר תעודות שיאי גינס. הפעילויות תרמו ליצירת מספר רב של מקומות עבודה ישירים ועקיפים. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות