כוורת העולם הערבי

GAMI משיקה ‘מאפשרי תעשיות צבאיות’ ב-KSA כדי לתמרץ ולהעצים משקיעים

ריאד – הרשות הכללית לתעשיות צבאיות (GAMI) השיקה ביום שני כמה מאפשרים במגזר התעשיות הצבאיות בערב הסעודית.

בטקס השתתפו שרים, בכירים ומנכ”לים של חברות מקומיות ובינלאומיות המשקיעות בתעשיות הצבאיות והביטחוניות בממלכה.

שר ההשקעות חאלד אל-פאלח; השתתפו שר התעשייה והמשאבים המינרלים בנדר אלחוראיף ומושל הרשות הכללית לפיתוח ביטחוני, ד”ר פלח אלסלימאן.

המאפשרים שואפים ליצור סביבת השקעה אטרקטיבית ומעוררת עבור משקיעים מקומיים ובינלאומיים במגזר התעשיות הצבאיות על ידי הקמת פלטפורמה דיגיטלית לאומית המשלבת את כל הצדדים הקשורים למגזר זה בממלכה.

זה יאפשר למשקיעים לגשת להזדמנויות השקעה ולקדם אינטגרציה ממשלתית בין הרשויות הרלוונטיות.

בנאומו, הביע מושל גמי אחמד אל-אוהלי את הערכתו לתמיכה שממנה נהנה מגזר התעשיות הצבאיות בממלכה מהממשלה בראשות המנהיגות החכמה שלה, האפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים, מלך סלמאן ויורש העצר וראש הממשלה, מוחמד בין. סלמן, שהוא גם יו”ר מועצת המנהלים של GAMI.

הוא הוסיף כי התמיכה מגלמת את החזון השאפתני לחיזוק האוטונומיה האסטרטגית של הממלכה, ולמקם יותר מ-50% מההוצאות הממשלתיות על ציוד ושירותים ביטחוניים עד שנת 2030.

זאת הם מקווים לממש באמצעות פיתוח תעשיות וטכנולוגיות צבאיות, פיתוח יכולות לאומיות ויצירת הזדמנויות תעסוקה לצעירים בסעודיה, ובכך להגדיל את תרומת המגזר לכלכלה הלאומית.

הוא ציין כי GAMI התמקדה בשיפור ופיתוח מנגנון הרכש הצבאי כאחד מתפקידיה העיקריים מאז הקמתה.

הוא ציין כי על ידי עבודה עם משתמשי קצה כדי לייעל את היתרונות מההוצאות הצבאיות של הממלכה באמצעות איחוד כוח קנייה, הממלכה תשיג כוח משא ומתן, וכתוצאה מכך חיסכון, הזדמנויות לוקליזציה, פיתוח תעשייה מקומית והעברת טכנולוגיה.

אל-אוהלי הוסיף גם כי הקמת “ועדת התעשיות הצבאיות” תתרום באופן משמעותי לתמיכה בלוקליזציה של תעשיות וטכנולוגיות צבאיות אסטרטגיות ולאומיות תוך שיפור התקשורת ושיתוף הידע בין GAMI לבין גורמים רלוונטיים.

יתרה מכך, אל-אוהלי הדגיש כי GAMI השיגה תוצאות משמעותיות במהלך השנים האחרונות באמצעות הפקת ערך מוסף מחוזי ספקים. זה הביא לחתימה על שני הסכמי מסגרת בשווי כולל של למעלה ממיליארד SR.

ראוי לציין כי GAMI פועלת גם להשקת שלושה הסכמי מסגרת נוספים הכוללים מוצרים ויכולות צבאיות וביטחוניות שונות.

מאמצים אלו מכוונים לתמרץ ולהעצים יצרנים מקומיים לתרום לבניית יכולות תעשייתיות לאומיות, אשר בתורן יתמכו בפיתוח תוכנית שרשרת האספקה ​​של המגזר והייצור המקומי.

במהלך האירוע התקיים ישיבת דיון מיניסטריאלית שכותרתה: “תפקידה של המערכת האקולוגית הלאומית בתמריץ השקעות במגזר התעשיות הביטחוניות”. המושב נגע באופי ההשקעה במגזר התעשיות הצבאיות וכיצד היא שונה ממגזרי תעשייה אחרים.

הוא גם הדגיש את תפקידה של אסטרטגיית ההשקעות הלאומית בתמיכה במאמצים לפיתוח מגזר התעשיות הצבאיות ומשיכת השקעות. בנוסף, הדיון התמקד בכלכלה החזקה של הממלכה, במדיניות הפיננסית ובשווקים הפיננסיים העמוקים בכלכלות ה-G20.

זה גם הדגיש את ההשפעה של שותפויות אסטרטגיות עם חברות בינלאומיות גדולות על סביבת ההשקעות במגזר התעשיות הביטחוניות.

לבסוף, נדונו המאפשרים והתמריצים שיהיו בעלי ההשפעה החיובית המשמעותית ביותר לאפשר למגזר להשיג את יעדיו, ולתרום לתמ”ג של הממלכה.

בשולי טקס ההשקה הוכרזו מספר מזכרים של הבנות ושותפויות אסטרטגיות התומכות בתוכניות המגזר ובהשגת יעדיו הלאומיים. הסכמים אלו מטרתם להעלות את רמות ההשתתפות של גופים בפיתוח המגזר ותמיכה במסע הלוקליזציה שלו.

בנוסף, הם שואפים להניע את מדיניות הגיוון הכלכלי ולהגדיל את התרומה של המגזר הצבאי-תעשייתי לתוצר תוך הרחבת בסיס התעשיות על ידי הגדלת היקף הייצור התעשייתי.

מספר סוכנויות ממשלתיות, כולל הרשות הכללית לעסקים קטנים ובינוניים (מונשאת), הרשות הסעודית לערים תעשייתיות ואזורי טכנולוגיה (מודון), הוועדה המלכותית לג’ובייל ויאנבו (RCJY), הקרן לפיתוח תעשייתי הסעודית (SIDF) , והבנק לעסקים קטנים ובינוניים, היו צדדים להסכמים אלה. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות