צום הרמדאן יחל ביום חמישי;  לא נראה סהר
כוורת העולם הערבי

צום הרמדאן יחל ביום חמישי; לא נראה סהר

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – המוסלמים בסעודיה יתחילו לקיים צום ביום חמישי, 23 במרץ, לציון תחילת חודש הרמדאן הקדוש. זה במקרה של אי ראיית סהר הירח ביום שלישי בערב, דיווחה סוכנות העיתונות הסעודית.

חודש הצום יתחיל ביום חמישי לאחר השלמת 30 ימי שאבן, אמר בית המשפט המלכותי בהצהרה המצטטת את החלטת בית המשפט העליון הסעודי.

מחלקת הסהר בבית המשפט העליון, שקיימה את ישיבתה ביום שלישי בערב, אמרה כי הראייה של חצי הסהר של הרמדאן לא נמסרה על ידי איש ולכן יום רביעי יהיה ה-30.ה’ היום של חודש שעבן, לפי לוח השנה של אום אל-קורא, ויום חמישי יהיה היום הראשון של חודש הרמדאן הקדוש.

בית המשפט העליון בירך את האפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים, המלך סלמאן, יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן, כמו גם את כל האזרחים והיוצאים בממלכה וכל המוסלמים לרגל כניסתו של חודש הרמדאן הקדוש.

המצפים האסטרונומיים הסעודים, בנוסף לעשרות טלסקופים ומאות מתעניינים באסטרונומיה, לא הצליחו לראות את הסהר למרות שהם עשו את כל ההכנות לחפש את הירח החדש של הרמדאן.

בית המשפט העליון קרא ביום ראשון לכל המוסלמים בממלכה לחפש ביום שלישי, שבאן 29, את סהר הירח, המציין את חודש הרמדאן הקדוש. היא קראה לאנשים, שרואים זאת בעין בלתי מזוינת או באמצעות משקפת, להודיע ​​לבית המשפט הקרוב לרשום את עדותם שם או ליצור קשר עם מרכז העיר הקרוב ביותר כדי לסייע לו לתקשר עם בית המשפט הקרוב.

במהלך חודש הרמדאן, המוסלמים יתרגלו צום משחר ועד רדת החשכה. הרמדאן הוא החודש התשיעי בלוח האסלאמי שבמהלכו התגלה לראשונה הקוראן הקדוש לנביא מוחמד עליו השלום. העולם המוסלמי בדרך כלל מסתכל על ערב הסעודית כדי לקבוע את תחילת הרמדאן וחגים דתיים אחרים, אם כי לכל מדינה יש ועדת ראייה משלה.

רמדאן השנה צפוי לחזות בזרימה עצומה של עולי רגל, בסימן שיא עונת העומרה השנתית. השלטונות הסעודים הודיעו כי כשלושה מיליון עולי רגל צפויים להגיע לממלכה כדי לבצע אומרה ולבקר במסגד הנביא במהלך החודש הקדוש.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות