פרויקט האוטובוסים בריאד חושף שעות פעילות במהלך הרמדאן
כוורת העולם הערבי

פרויקט האוטובוסים בריאד חושף שעות פעילות במהלך הרמדאן

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – פרויקט האוטובוסים בריאד חשף את שעות הפעילות של האוטובוסים במהלך חודש הרמדאן הקדוש.

שעות הפעילות של האוטובוסים בריאד נקבעו להיות מ-7:30 בבוקר עד 3:30 לפנות בוקר.

ראוי לציין שהוועדה המלכותית לעיר ריאד הודיעה מוקדם יותר על השקת השלב הראשון של שירות האוטובוסים של ריאד, המגיע במסגרת פרויקט התחבורה הציבורית של המלך עבדולעזיז.

השלב הראשון כולל הפעלת יותר מ-340 אוטובוסים לשרת את הנוסעים דרך 633 תחנות ונקודות עצירה. השירות יכלול 15 נתיבים בתוך נתיבי רשת האוטובוסים של ריאד, המסתכמים ב-86 נתיבים.

מהנציבות נמסר כי השקת השלב הראשון של הפרויקט, אשר פותחו כאחד הפרויקטים האסטרטגיים שמטרתם לשרת את צורכי התחבורה בבירה, יגררו בהדרגה שלבי תפעול רבים נוספים. שלבי ההפעלה של שירות האוטובוסים ריאד הם 5.

הפרויקט נועד לעשות קפיצת מדרגה בתחום התחבורה הציבורית ולחזק את החיבור בין חלקי ריאד כדי להעלות את איכות חייהם של תושביה ומבקרים בה.

רשת האוטובוסים של ריאד תתארך לאורך של 1,900 ק”מ לאחר השלמת הפעלת 5 השלבים. המספר הכולל של אוטובוסים יהיה יותר מ-800 אוטובוסים הפועלים באמצעות. 86 מסלולים המשרתים את הנוסעים דרך יותר מ-2,900 תחנות ונקודות עצירה.

השירות יתרום בהקלת התחבורה לכל קטגוריות הקהילה, באמצעות שימוש באוטובוסים כאמצעי להגיע למקומות עבודה, בית ספר ופעילויות בידור.

זה גם יתרום להפחתת הצורך בשימוש במכוניות הפרטיות, ובכך יצטמצמו עומסי התנועה בריאד.

באשר למחירים, עלות כרטיס נסיעה אחת באוטובוסים של ריאד תהיה SR4, ותקפה למשך שעתיים, החל מהכניסה הראשונה לעלות לאוטובוס או בהפעלה דרך האפליקציה.

אנשים יכולים לעבור לאוטובוס אחר עם אותו כרטיס בתקופה זו.

האפשרויות לרכישת כרטיסים גוונו כדי להקל על האנשים, שהן: כרטיס דארב, או דרך האפליקציה, או באמצעות המכונות האוטומטיות בתחנות האוטובוס, או בתשלום דמי הכרטיסים באוטובוס באמצעות כרטיסי בנק ו מכשירים חכמים.

ראוי לציין כי הטיולים של ילדים מתחת לגיל 6 יהיו ללא תשלום.

הוועדה השיקה את הפורטל האלקטרוני www.riyadhbus.sa, המציע לנוסעים מספר אפשרויות להכיר את פסי האוטובוס, מנגנון רכישת כרטיסים. היא גם השיקה את אפליקציית האוטובוסים של ריאד, המספקת שירותים רבים, כולל רכישת כרטיסים ישירות.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות