כוורת ספורט

הסיכוי שליונל מסי יחזור לברצלונה הולך וגובר

צילום:רויטרס

הסיכוי שליונל מסי יעזוב את פאריס סן ז’רמן כדי להשלים חזרה סנסציונית לברצלונה גדל, כך מקורות אמרו ל-‘90 דקות’.

השחקן האגדי בן ה-35 עבר לפריז בקיץ 2021 לאחר שהמצב הכלכלי הרעוע של ברצלונה הותיר אותה ללא יכולת לנהל משא ומתן על חוזה חדש, מה שהפיל את המסך על קריירה בת 21 שנים במועדון.

עזיבתו של מסי הדהימה את עולם הכדורגל, כשבכירי המועדון, האוהדים והשחקן עצמו האמינו שהוא ישחק רק בברצלונה לאורך כל הקריירה שלו.

הוא הגיע לבירת צרפת עם המשימה לספק הצלחה ראשונה בליגת האלופות לצד קיליאן אמבפה וניימאר, אבל פס”ז לא קרובה יותר להשיג את היעד הזה אחרי שהודחה מהמפעל העונה על ידי באיירן מינכן בשלב שמינית הגמר.

החוזה של מסי מסתיים רשמית בקיץ – למרות שלפס”ז יש אופציה של 12 חודשים להאריך שגם השחקן חייב להסכים לה – וענקית הליגה בצרפת ניסו לנהל משא ומתן על תנאים חדשים עם הארגנטינאי, אביו ונציגיו. הם אפילו האמינו שהם יסגרו על הסכם אחרי חזרתו המוצלחת מהמונדיאל.

אבל למרות שהדיונים על חוזה חדש היו חיוביות, התקוות של פס”ז להגיע להסכם עם מסי נעלמו במהירות ונערכו שיחות עם גורמים אחרים המעוניינים בשחקן.

 אל איתיחאד מערב הסעודית הגישה הצעה, בעוד שדיוויד בקהאם הבעלים של אינטר מיאמי גם הגיש למסי הצעה – שתיהן נבחנו.

אבל זה החלום על חזרה לברצלונה שמתחיל להיראות יותר ויותר מציאותי, כשהענקית הקטאלוניות נואשת להחזיר את מסי למקום שבו הם מרגישים שזה ביתו.

עוד לפני המונדיאל, נשיא בארסה ג’ואן לאפורטה הבהיר שהוא רוצה להחתים מחדש את מסי, ומקורות אישרו ל-‘90 דקות’ שעמדתו של השחקן בעבודה תחת לאפורטה התרככה. ואכן, אביו חורחה נפגש עם לאפורטה לאחרונה לשיחות וניכר שהן היו חיוביות.

מסי חזר כעת למולדתו ומתכונן לשחק עם ארגנטינה במשחקי ידידות מול פנמה וקוראסאו – המשחקים הבינלאומים הראשונים שלו מאז המונדיאל – ושני שערים במשחקים האלה יהפכו אותו לשחקן השלישי בלבד אי פעם, אחרי כריסטיאנו רונאלדו ועלי דאי. כבשו 100 שערים בינלאומיים.

בזמן שהוא מתמקד בעבודה על המגרש, נציגיו של מסי עובדים על פרטים חוזיים עם מחזרים פוטנציאליים שלו, ומקורות אמרו ל-‘90 דקות’ שהוא מתקרב יותר ויותר לחזרה של ברצלונה – ושתוצאה  מועילה למשפחתו עשויה להיות בעלת השפעה גדולה על החלטתו.

ברצלונה נותרה בבעיה כלכלית, כלומר יהיה קשה להשלים כל עסקה שהיא, אבל לאפורטה אישר בראיון לאמריקן יוטיובר ג’ו פומפליאנו שדלתות המועדון נשארות פתוחות כדי שמסי יחזור.

“מסי הוא השחקן הטוב בהיסטוריה, הוא שחקן שהגיע דרך האקדמיה שלנו, הוא השחקן החשוב בהיסטוריה שלנו – הוא גם שחקן של פ.ס.ז’ וצריך לכבד את זה”, אמר.

“מסי יודע שהוא נמצא בלב שלנו, חלק מהמועדון שלנו – כשחזרתי המורשת לא הייתה טובה והייתי צריך לקבל החלטות אבל אני צריך למצוא דרך לשפר את היחסים בין מסי לבינינו ונראה איך נעשה זאת.

“אני לא יכול להגיד יותר אבל נראה, הוא יודע שהדלתות של ברצלונה פתוחות אבל אנחנו מכבדים שהוא נמצא כרגע בפ.ס.ז’ והוא נמצא בתקופה נהדרת עם ארגנטינה”.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
3 הערות
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
מצפן

חייב לפרוש בברצלונה. רק למען הרומנטיקה.

יריב דולב

חייב לסיים את דרכו בברסה שהוא כל כך אוהב. כבר לא אותו מסי אבל בהחלט יכול להוסיף לקבוצה.

אופק צור

יהיה מרגש אם יחזור