כוורת העולם הערבי

ראש REGA: זרים יורשו להחזיק ברכוש בסעודיה


דגימה/עתון סעודי

ריאד – עבדאללה אלחמד, מנכ”ל הרשות הכללית לנדל”ן (REGA), הודה כי מחירי הנדל”ן גבוהים עקב פער בין ביקוש להיצע בסעודיה. בהשתתפות בתוכנית אל-ליוואן בערוץ הטלוויזיה Rotana Khalejia, הצהיר ראש הרשות כי זרים יורשו להחזיק בנדל”ן בקרוב.

ברשות לא מסתפקים במחירי הנדל”ן הגבוהים, ועלייה זו היא שלילית לתחום הנדל”ן בכללותו אמר אלחמד תוך שהוא מציין כי שוק הנדל”ן הוא שוק פתוח והוא נתון להיצע וביקוש. עליית מחירי הנדל”ן היא שלילית לכל הצדדים, שכן המשק נמצא ברוטציה מתמשכת, והמדינה פועלת לאפשר ביקוש באופן שישיג איזון כלכלי לתחום הנדל”ן”.

הוא קבע כי לאחוז הגדול ביותר מבין המחפשים כיום נדל”ן אין כוח קנייה, ומחיר הנכס כיום גבוה מכוח הקנייה, ולכן לא קל להשיג נכס מתאים. “המשקיעים הושפעו גם מהמחירים הגבוהים של הנדל”ן, בגלל המחירים הגבוהים של הקרקע, ובעלי הקרקע לא הצליחו לבצע עסקאות קלות יותר, וכאשר בעל הקרקע רצה למכור, הוא מוריד מחירים כדי שיוכלו למכור אותו”, ציין.

אלחמד הדגיש כי החוק החדש לבעלות זרים על מקרקעין נמצא בשלביו האחרונים, ויתפרסם בעוד תקופה קצרה. החוק החדש יהיה רחב ומקיף יותר מהחוק הנוכחי לבעלות על מקרקעין, ציין.

ראש הרשות קבע כי לזרים יורשו להחזיק במקרקעין מכל הסוגים לרבות מסחר, מגורים וחקלאות בהתאם לתקנות. “הקריאה הראשונית של החוק מראה שהוא מאפשר לזרים להחזיק רכוש בכל מקום בממלכה, כולל מכה ומדינה. ההשפעות השליליות של בעלות זרה על הנכס נוטרו מראש כדי למנוע אותן, ופותחו פתרונות לכל הבעיות והפרקטיקות הבלתי מקובלות”, אמר.

לגבי המהלך להטלת אגרות על קרקעות לבנות, אמר אלחמד כי האגרות החלו להטיל בשנת 2017, תוך שהוא מציין כי המשרד לענייני עיריות וכפריים החל לעבוד על הצעות להגדלת או להעלות את יעילות האגרות בהעלאה נוספת של SR10 אחוז.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות