כוורת העולם הערבי

הקבינט: ערב הסעודית תהפוך לשותפת הדיאלוג של ארגון שיתוף הפעולה בשנחאי

ג’דה – הקבינט, בראשות האפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים מלך סלמאן בארמון אלסלאם כאן ביום שלישי, אישר תזכיר המעניק לסעודיה מעמד של שותפת דיאלוג בארגון שיתוף הפעולה של שנחאי.

היא אישרה את הסכם שיתוף הפעולה בין הנשיאות לביטחון המדינה בממלכה לבין אגף המחקר והניתוח (R&AW) בהודו בתחום המאבק בפשעי טרור ומימונו.

הקבינט גם אישר להחיל את הארגון המנהלי של המחוזות (ג’דה, טייף ואל-אחסה), שהוצא בסעיף (ראשון) בהחלטת הקבינט מס’ (187) מיום 5/9/1435 AH – על מחוזות ( קטיף, חמיס מושאיט, ח’באר, ג’ובייל, חפר אל-באטין, אל-ח’רג’ ויאנבו).

הוא תיקן את סעיף (רביעי) של ההוראות המסדירות את הוועדה הלאומית לבקרת טבק כך: “לוועדה תהיה מזכירות שבסיסה ברשות בריאות הציבור בריאד”.

כמו כן, תיקנו מספר סעיפים המסדירים את ועדת זכויות האדם, שניתנה בהחלטת הקבינט מס’ (207) מיום 8/8/1426 ע”ח.

בתחילת המושב סקר הקבינט את פרטי שיחות הטלפון בין יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן לבין נשיא הרפובליקה של צרפת, ראש ממשלת הרפובליקה של עיראק ונשיא הרפובליקה העממית של חרסינה.

הדיונים התרכזו סביב יחסים, תחומי שותפות והזדמנויות לחיזוק שיתוף הפעולה עם ממלכת סעודיה.

בהצהרה לסוכנות העיתונות הסעודית (SPA) לאחר המושב, אמר שר התקשורת סלמאן בן יוסף אל-דוסארי כי הקבינט סקר גם את תוצאות הישיבה ה-155 של מועצת השרים של מועצת שיתוף הפעולה של המפרץ (GCC) ודן ההתפתחויות בפעולה משותפת של המפרץ ובנושאים פוליטיים בזירה האזורית והבינלאומית.

הקבינט סקר את ההתפתחויות בעולם, וגינה את הניסיונות לשרוף עותקים של הקוראן הקדוש. הקבינט הדגיש את הצורך בגיבוש ערכי הידברות, סובלנות וכבוד ודחה כל מה שמפיץ שנאה וקיצוניות.

הקבינט הסמיך את שר האנרגיה, יו”ר הדירקטוריון של העיר המלך עבדאללה לאנרגיה אטומית ומתחדשת לדון ולחתום עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא”א) על טיוטת הסכם בין העיר המלך עבדאללה לאנרגיה אטומית ומתחדשת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בנוגע לתוכנית קצינים מקצועיים צעירים (JPO).

היא אישרה את הצטרפותה של הממלכה להסכם הקפה הבינלאומי. היא גם אישרה הסכם מטה בין ממשלת ערב הסעודית לבין מועצת התאריכים הבינלאומית.

הקבינט הסמיך את שר התרבות לדון ולחתום עם הצד הסנגלי והארגנטינאי על שני טיוטות מזכרי הבנות לשיתוף פעולה בתחום התרבותי בין משרד התרבות של ערב הסעודית, משרד התרבות והמורשת ההיסטורית של סנגל, וה- משרד התרבות של ארגנטינה.

הוא הסמיך את השר לענייני איסלאם, הדאווה וההדרכה לדון ולחתום עם הצד הטורקי על טיוטת מזכר הבנות בין המשרד לענייני אסלאם, הדאווה וההדרכה של ערב הסעודית ונשיאות הדתות של טורקיה בתחום האסלאם. עניינים.

הקבינט אישר מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום התיירות בין משרד התיירות של ערב הסעודית למשרד התעשייה, המסחר והתיירות של ספרד.

הוא הסמיך את שר התחבורה והשירותים הלוגיסטיים, יו”ר מועצת המנהלים של הרשות הכללית לתעופה אזרחית (GACA) לחתום על טיוטת הסכם בין ממשלת ערב הסעודית לממשלת בריטניה בתחום שירותי התחבורה האווירית.

הקבינט הסמיך את שר החינוך, יו”ר מועצת המנהלים של תאגיד ההכשרה הטכנית והמקצועית (TVTC) לדון ולחתום עם הצד הסיני על טיוטת מזכר הבנות בתחום ההכשרה הטכנית והמקצועית בין ה-TVTC של סעודי ערב ומשרד המסחר של סין.

היא הסמיכה את נשיא בית המשפט הכללי לביקורת לדון ולחתום עם הצד הסיני על טיוטת מזכר הבנות בין בית המשפט הכללי לביקורת של ערב הסעודית ומשרד הביקורת הלאומי של סין לשיתוף פעולה בתחום החשבונאות, הפיקוח והמקצועיות. עֲבוֹדָה. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות