כוורת העולם הערבי

מחס”ד: התיקונים המוצעים לחוק העבודה אינם סופיים

דגימה/עתון סעודי

ג’דה – משרד משאבי אנוש ופיתוח חברתי (מחס”ד) אישר שוב כי השינויים המוצעים בחוק העבודה הם הצעות בלבד שלא אושרו סופית. המשרד הבהיר כי יפרסם הודעה רשמית במקרה של אישור סופי לכל תיקון בחוק העבודה.

התיקונים המוצעים הללו שותפו עם כל הגופים והיחידים, בחיפוש אחר עמדותיהם והצעותיהם בנוגע להתאמתם.

בתגובה לדיווח שהופיע בעיתון Okaz ב-27 במרץ, הבהיר המשרד כי מה שפורסם הם התיקונים המוצעים שחולקו באמצעות פלטפורמת הייעוץ הציבורי איסתטלה בינואר 2021. זאת על מנת להבטיח את השתתפותם של כל הגופים הנוגעים בדבר. כיחידים בסקר, המביעים את דעתם והשקפותיהם על התאמתם של תיקונים אלה. במשרד הדגישו כי מדובר בהצעות בשלמותן, והן ייכנסו לתוקף רק לאחר אישורן בהתאם לנהלים שנקבעו.

מהמשרד נמסר כי הגיש קודם לכן מספר הצעות לתיקון מספר הוראות בחוק העבודה וכן החלטות קודמות של המשרד באמצעות מצע איסתתלה, תוך בקשה למשוב מבעלי העניין. זאת במסגרת עיקרון השקיפות שההנהגה הנבונה וגורמים ממשלתיים אימצו על מנת להבטיח את מעורבות הציבור בתהליך קבלת ההחלטות.

Istitlaa היא פלטפורמה אלקטרונית מאוחדת, המזוהה עם המרכז הלאומי לתחרותיות. מטרת הפלטפורמה היא לאפשר לציבור ולגופים הממשלתיים לתת משוב על טיוטות חוקים הקשורות לענייני כלכלה ופיתוח לפני אישורן, ולתרום לסביבה עסקית בטוחה ויציבה. לא גובים עמלות מהציבור או הגופים הממשלתיים עבור שליחת המשוב שלהם דרך הפלטפורמה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות